Strona główna Rybno Gospodynie ruszyły w gminie

Gospodynie ruszyły w gminie

295
0
PODZIEL SIĘ

W Urzędzie Gminy Rybno spotkali się we wtorek, 5 listopada zainteresowani założeniem koła gospodyń wiejskich. Było to długo oczekiwane przez mieszkańców wydarzenie.

 W trakcie spotkania, na które przybyło bardzo liczne grono, poinformowano o wszystkim, co może przydać się przy realizacji takiej inicjatywy, jak organizacja KGW, jakie potrzebne są dokumenty i jak można otrzymać wsparcie finansowe na działalność koła.

– Przedstawiliśmy takie zagadnienia jak rejestracja Kół Gospodyń Wiejskich i zasady ich funkcjonowania. Koła będą miały osobowość prawną, co będzie dawało im możliwość ubiegania się o wsparcie na działalność od 3 do 5 tysięcy złotych ze specjalnego budżetu państwa na ten cel – wspomniał Damian Jaworski, wójt gminy.

Jak zaznaczył koła gospodyń są bardzo dobrym pomysłem na ożywienie przedsiębiorczości mieszkańców oraz ich integrację. Wójt zapewnia, że dołoży starań, by kontynuować prace nad utworzeniem KGW i służyć im pomocą w ich zakładaniu we wsiach gminy Rybno.

Kolejne spotkanie na temat koła gospodyń wiejskich w Rybnie odbędzie się 19 listopada o godzinie 18.00 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Rybno.

 BN

Fot. UG Rybno

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSeniorzy rywalizowali
Następny artykułStrażackie zakupy