Strona główna Teresin Filmowy finał

Filmowy finał

288
0
PODZIEL SIĘ

Znamy już szczegóły finałowej imprezy w ramach filmowego projektu „Bliżej Kina”, realizowanego w gminie Teresin. Wydarzenie będzie miało miejsce w sobotę, 23 listopada w sali widowiskowej Dworca TO.Kultura przy ul. Torowej 2 w centrum Teresina. Potrwa od godz. 10.00 do 14.00. Wstęp wolny.

Na przybyłych czekać będzie moc atrakcji. Główną z nich będzie możliwość obejrzenia etiud filmowych zrealizowanych przez poszczególne grupy, biorące udział w projekcie. Najlepszym filmowcom zostaną wręczone nagrody, w tym wyróżnienia od publiczności. W spotkaniu uczestniczyć będą też szkoleniowcy, z którymi będzie można porozmawiać, zapytać i dowiedzieć się wielu cennych informacji z zakresu produkcji własnego filmu. Artystyczną gwiazdą imprezy będzie muzyczno-wokalny zespół FaDUR9. Ponadto na wszystkich czekać będzie poczęstunek, pokazy zdjęć i filmów z realizacji projektu.

Przypomnijmy, projekt „Bliżej kina” skierowany był do mieszkańców gmin: Teresin, Nowa Sucha, Baranów i Rybno. Opierał się na realizacji sześciu bezpłatnych szkoleń z zakresu sztuki filmowej, w których uczestniczyła kilkudziesięcioosobowa grupa ochotników. Uczestnicy zajęć odbyli szkolenia, a efektem końcowym są powstałe własne etiudy filmowe, które będą zaprezentowane podczas imprezy finałowej. Następnie filmy będą udostępnione w sieci Internet, ale warto być na ich premierze w przedostatnią sobotę listopada.

Marcin Odolczyk

fot.pixabay