Strona główna Kronika kryminalna Areszt za włamanie i kradzieże

Areszt za włamanie i kradzieże

459
0
PODZIEL SIĘ

Trzy najbliższe miesiące spędzi w areszcie 28 – letni mieszkaniec gminy Teresin podejrzany o włamanie i kradzieże, a także przywłaszczenie roweru. Policjanci we współpracy z Prokuraturą Rejonową w Sochaczewie ustalają, czy mężczyzna ma związek z innymi podobnymi przestępstwami do których doszło na terenie powiatu sochaczewskiego. Sprawcy grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci zatrzymali w ubiegłym tygodniu 28 – letniego mieszkańca gminy Teresin podejrzanego o włamanie, kradzieże i przywłaszczenie roweru.

Z ustaleń wynika, że na początku listopada sprawca wszedł na teren jednej ze szkół na terenie gminy Teresin i ukradł kilkadziesiąt złotych, a także dwa telefony komórkowe należące do uczniów. Sprawca krótko ukrywał się przed Policją. Został zatrzymany kilka dni po kradzieży. Mundurowi przedstawili mu zarzut kradzieży, do której się przyznał. Podejrzenia policjantów wzbudził natomiast sprzęt AGD i elektronarzędzia, które znaleźli przy nim podczas zatrzymania.

Dzień później do sochaczewskiej komendy wpłynęło zgłoszenie o włamaniu do domu jednorodzinnego w gminie Teresin. Z ustaleń wynikało, że nieznany sprawca dostał się do domu skąd ukradł rower, odzież, elektronarzędzia i sprzęt do stylizacji włosów. Policjanci od razu skojarzyli sprzęt, który kilka dni wcześniej miał przy sobie 28 – latek. W tym samym czasie dzielnicowa z Teresina ustaliła, że mężczyzna, który dzień wcześniej odpowiadał za kradzież, właśnie jeździ na rowerze pochodzącym z włamania. Sprawca od razu został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

W trakcie dalszych czynności okazało się, że podejrzany ma na swoim koncie także przywłaszczenie roweru wartego około 2 tys. złotych. 28 – latek pożyczył rower od znajomego, ale go nie oddał. Właściciel kilkukrotnie prosił o zwrot jednośladu, ale sprawca najprawdopodobniej sprzedał rower.

Mieszkaniec gminy Teresin został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Sochaczewie, gdzie usłyszał zarzuty kradzieży, kradzieży z włamaniem, a także przywłaszczenia mienia.  Po zapoznaniu się z zebranym materiałem, sąd zdecydował o zastosowaniu wobec 28 – latka środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu. Podejrzany spędzi za kratami najbliższe trzy miesiące. Policjanci i prokuratorzy będą ustalać teraz czy mężczyzna miał związek z innymi podobnymi przestępstwami do których doszło na terenie powiatu sochaczewskiego.

mł. asp. Agnieszka Dzik

fot.policja