Strona główna Teresin Altana nagrodzona

Altana nagrodzona

475
0
PODZIEL SIĘ

Zorganizowanie miejsca spotkań integracyjno-edukacyjno-szkoleniowych mieszkańców sołectwa Gaj – tak brzmiało zadanie, realizacja którego zdobyła szczególne uznanie komisji jury w ramach konkursu „Najlepsza inicjatywa zrealizowana w ramach Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw MIAS”.

Zwycięstwo w kategorii MIAS rekreacyjnie i nagroda w wysokości 4,5 tys. zł są z pewnością jak najbardziej zasłużone. W przypadku sołectwa Gaj chodzi o piękną i funkcjonalną altanę. Odbywać się będą tu m.in. spotkania integracyjne. W konkursie, jego organizatorzy nagrodzili projekty dot. budowy i wyposażenia placów zabaw, siłowni zewnętrznych, boisk, altan i wiat ogrodowych.

Środki na swoją inwestycję mieszkańcy sołectwa pozyskali we współpracy z Urzędem Gminy Teresin. Nagrodę podczas specjalnej gali w siedzibie Państwowego Zespołu Pieśni i Tańca „Mazowsze” odebrała Mirosława Brodowska – sołtys Gaju i Julita Labus-Kowalska – kierownik Zespołu ds. Pozyskiwania Funduszy Pozabudżetowych Urzędu Gminy Teresin. Komisja konkursowa doceniła tryb wyłonienia pomysłu na to ciekawe zadanie, zaangażowanie mieszkańców w projekt i jego wpływ na jakość życia oraz integrację lokalnej społeczności. Nie ma co, nowa altana robi wrażenie.

Jak informuje Julita Labus-Kowalska z UG Teresin, Gmina Teresin zgłosiła cztery wnioski i otrzymała maksymalne wsparcie. Poza sołectwem Gaj środki dostały też: sołectwo Granice na modernizację placu zabaw przy ul. Południowej, sołectwo Teresin na zakup wyposażenia do występów muzycznych – we współpracy z Teresińskim Ośrodkiem Kultury – a także sołectwo Budki Piaseckie na wyposażenie siłowni i świetlicy wiejskiej.

Marcin Odolczyk