Policyjna gala Mistrzów Sportu

22 listopada br. w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie odbyła się uroczystość, podczas której Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk oraz Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego Andrzej Krasiński wyróżnili stu najlepszych, policyjnych sportowców. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in.: Prezes Polskiego Związku Kolarskiego Krzysztof Golwiej, Prezes Polskiego Związku Zapaśniczego Andrzej Supron, Prezes Polskiego Związku Kickboxingu Piotr Siegoczyński, Wiceprezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Tomasz Majewski, Dyrektor Sportowy PZPN Stefan Majewski, Prezes Ekstraklasy SA Marcin Animucki, Sekretarz Polskiego Związku Bokserskiego Cezary Jedliński oraz medaliści Igrzysk Olimpijskich.

Wśród gronie Mistrzów Sportu znalazła się również sierż. Katarzyna Żak z Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie. Nasza koleżanka ma 29 lat, pochodzi z Radomia i odkąd tylko pamięta – kopie piłkę. Gra w Reprezentacji Policji w Piłce Nożnej, a pod koniec października policjantka i jej koleżanki z Lady Grembach Łódź podczas turnieju rozgrywanego w Turcji zostały wicemistrzyniami świata w piłce nożnej plażowej kobiet.Sierżant Katarzyna Żak początkowo grała z Zamłyniu Radom, który był jej macierzystym klubem. Podczas studiów na Akademii Wychowania Fizycznego w Białej Podlaskiej grała w AZS PSW Biała Podlaska. Naukę kontynuowała na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie, gdzie uzyskała tytuł magistra fizjoterapii. W tym czasie grała w Górniku Łęczna. Wstąpiła do Policji i rozpoczęła pracę w sochaczewskiej komendzie. Wtedy zaczęła trenować w Reprezentacji Policji w Piłce Nożnej Kobiet. Za namową koleżanki rozpoczęła również treningi w Lady Grembach Łódź.

Sierżant Katarzyna Żak w Policji służy od października 2015 roku. Początkowo pracowała w Referacie Patrolowo-Interwencyjnym KPP Sochaczew, a następnie na stanowisku ds. kryminalnych w Posterunku Policji w Nowej Suchej. Od 2019 roku pracuje w Wydziale Kryminalnym Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie.

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

wykorzystano materiały z oficjalnej strony PKOL

Fot.:  ZP CBŚP oraz Andrzej Chyliński, Jacek Herok BKS KGP oraz Marek Krupa Gabinet KGP,

KGP/AD
Fot. www.policja.pl, Lady Grembach Łódź

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz