Strona główna Sport Medale ratowników

Medale ratowników

126
0

W Kędzierzynie Koźlu (23-24 listopada) odbyły się X Zimowe Otwarte Mistrzostwa Polski w ratownictwie wodnym. Na starcie stanęło ponad dwieście zawodniczek i zawodników z dziewiętnastu klubów z całej Polski.

Ta atrakcyjna dyscyplina sportowa od lat promuje nasze miasto poprzez zdobywane przez nasze reprezentantki i reprezentantów medale. Tak też było i tym razem.

UKS Dwójkę Sochaczew reprezentowała Zuzanna Domańska (kategoria juniorki młodsze). Nasza ratowniczka dwukrotnie stanęła na najniższym stopniu podium. Brązowe medale zdobyła w wyścigach na 100 metrów z przeszkodami (1.08,96) oraz 50 metrów holowanie manekina (42,84). Osiągnięte czasy są nowymi rekordami życiowymi młodej zawodniczki.

Mistrzem Polski na 100 metrów w ratowaniu manekina z pasem w płetwach (kategoria młodzik) został Adrian Liszkiewicz (WOPR Sochaczew). Złoty medal zapewnił naszemu ratownikowi czas 1.21,31.

W mistrzostwach wzięło udział jeszcze dwóch zawodników WOPR – Michał Janicki oraz Marcel Palasik.