16 dni przeciwko przemocy ze wzgledu na płeć

Od 25 listopada do 10 grudnia 2019 roku na całym świecie realizowana jest kampania pod tytułem „16 Dni Akcji Przeciwko Przemocy ze względu na Płeć”. Noszenie białej wstążki jest wyrazem sprzeciwu wobec przemocy stosowanej wobec kobiet. Sochaczewscy policjanci, jak co roku aktywnie włączyli się do akcji.

W wielu krajach symbolem tej kampanii jest noszenie białej wstążki przez mężczyzn. Akcja została zapoczątkowana przez aktywistów po tragicznych wydarzeniach w Montrealu. 6 grudnia 1989 roku na terenie tamtejszej politechniki, 25-letni mężczyzna postrzelił 24 kobiety z których 14 zmarło w wyniku odniesionych ran. Sprawca postrzelił również 4 mężczyzn, a następnie popełnił samobójstwo.

Światowa akcja ma na celu eliminowanie wszelkich form przemocy ze względu na płeć m. in. poprzez budowanie świadomości, iż stanowi ona pogwałcenie praw człowieka, wzmacnianie lokalnych systemów przeciwdziałających przemocy wobec kobiet oraz wzmacnianie solidarności kobiet na całym świecie przeciwko tej formie przemocy.

KPP Sochaczew

fot.policja

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz