Strona główna Teresin Zasiedli przy szachownicach

Zasiedli przy szachownicach

329
0
PODZIEL SIĘ

Blisko 70 uczestników stanęło na starcie Otwartego Turnieju Szachowego, który po raz kolejny odbył się w Teresinie. W hali widowiskowo-sportowej Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji do królewskiej gry zasiedli zarówno amatorzy, jak i ci, którzy szachami aktywnie pasjonują się od lat.

Ostatecznie triumfatorem rozgrywek został Paweł Flak ze Stowarzyszenia AS Płock, zdobywca 6 pkt. Na drugim stopniu podium stanął Patryk Michałowski (UKS Szachowa Dwójka Grodzisk Mazowiecki), a trzeci był Zoran Jakovljev (Grodzisk Mazowiecki). Tuż za podium znalazł się Grzegorz Kaczmarek z Sochaczewa, a na piątym miejscu – Dariusz Gajewski.

Organizatorzy ze Stowarzyszenia „Impuls” oraz GOSiR Teresin przygotowali też wyróżnienia indywidualne. I tak, najlepszym zawodnikiem z terenu powiatu sochaczewskiego został Roman Zimochocki. Najlepszym najstarszym zawodnikiem był Wiesław Żochowski, a najlepszą zawodniczką Agata Trybuła. Z kolei, tytuł najlepszego najmłodszego zawodnika zdobyła Daria Cieplak, zaś najlepszym najmłodszym graczem z gminy Teresin był Samuel Kamiński. Miano najlepszego zawodnika z gminy Teresin przypadło Mateuszowi Polakowi. Najlepsza najliczniej reprezentowana rodzina to: Izabella, Michał, Malwina i Mariusz Seliga.

Świetna organizacja, wysoki poziom gry i wspaniała atmosfera. Na takie wydarzenia warto czekać.

Marcin Odolczyk