Strona główna Kultura Zapraszamy do robienia szopek

Zapraszamy do robienia szopek

370
0
PODZIEL SIĘ

Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą po raz XXVI ogłosiło Konkurs na Szopkę Bożonarodzeniową. Tematem tegorocznej edycji będzie szopka tradycyjna. Prace można zgłaszać do 6 grudnia.

Celem konkursu jest propagowanie tradycji szopkarskiej i kultywowanie obrzędów związanych ze świętami Bożego Narodzenia. W tym roku organizatorzy oczekują od uczestników tradycyjnego ujęcia tematu, stworzenia szopek bożonarodzeniowych w ciekawych aranżacjach, zgodnie z duchem historii i tradycji.

Jeśli chodzi o formy plastyczne i technikę prac, organizatorzy pozostawiają uczestnikom pełną dowolność, łącznie z zastosowaniem elementów świetlnych i dźwiękowych. Nie dopuszcza się elementów seryjnych np. figurek, pocztówek, elementów dekoracji. Ograniczeniem jest też wielkość szopek, które nie powinny przekraczać wymiarów 50 na 70 cm w podstawie.

Konkurs podzielono na kategorie wiekowe: dzieci 3-6 oraz 7-13 lat, młodzież – 14-18 lat oraz osoby dorosłe. Muzeum czeka na prace indywidualne, przygotowane przez maksymalnie trzyosobowe zespoły oraz szopki rodzinne. Prace przyjmowane będą do 6 grudnia, a uroczyste rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 14 grudnia o godz. 10.00 w Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą, Plac Kościuszki 12. Nagrodzone prace zostaną wyeksponowane na wystawie pokonkursowej i będzie je można oglądać do końca stycznia 2020 r. Regulamin konkursu jest dostępny w muzeum i na jego stronie internetowej www.muzeumsochaczew.pl.

opr.atu

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułOlga na medal
Następny artykułPomóżmy Mai Kapłon