Strona główna Sport ZABRAKŁO OBRONY

ZABRAKŁO OBRONY

368
0
Mecze z łódzką ekipą zawsze w Sochaczewie miały swoją dramaturgię. Przed sobotnim można było mieć wiele obaw, ale i nadziei, gdyż naszych Wojowników wzmocniło dwóch Kenijczyków. Pierwszy z nich to znana w naszym mieście „Bestia” – Joshua Chisanga, a drugi to Emmanuel Mavala.

Niestety już pierwsza akcja meczu zweryfikowała wartość naszej obrony. Atak łodzian rozpoczął się na polu obrony gości, a zakończył na polu punktowym Orkana. Była wtedy trzydziesta dziewiąta sekunda spotkania. Kilkanaście minut później łódzki młyn wjechał na pole szczęścia. Rozpoczęcie kopem i powtórka pierwszej akcji meczu. Rywale zdobywają trzecie przyłożenie i prowadzą 19:0. Od tego momentu rozpoczyna się dominacja Orkana. Niestety na punkty gospodarzy kibice na stadionie w Chodakowie muszą czekać aż do 36. minuty. Przyłożenie zdobył Mateusz Pawłowski, a podwyższył Michał Kępa. Pierwszą połowę zakończyła skutecznie wykonana przez łodzian próba.

Po przerwie stroną atakującą był Orkan. Nasi rugbiści niemal nie schodzili z połowy rywali. Kilkakrotnie byli bliscy przyłożenia. Nie potrafili jednak wykorzystać okazji. Dopiero dziesięć minut przed ostatnim gwizdkiem arbitra przyłożenie zdobył Joshua Chisanga. W tym momencie Orkan miał jeszcze szansę na punkt bonusowy. Niestety kolejne punkty zdobyli aktualni wicemistrzowie Polski i marzenia o zwycięstwie pozostały jedynie niespełnionymi marzeniami.

Po meczu Maciej Brażuk powiedział: – Zabrakło nam przede wszystkim skupienia w obronie.

Tak też w rzeczywistości było. Orkan porażką pożegnał się z chodakowską publicznością. Do końca pozostały naszym Wojownikom dwa wyjazdowe mecze – z Pogonią Siedlce i Skrą Warszawa.

RC Orkan Sochaczew – Master Pharm Rugby Łódź 14:35 (7:22)

punkty: Mateusz Pawłowski (5), Joshua Chisanga (5), Michał Kępa (4)

skład: Lote Fakatou (Levani Barkava), Bartłomiej Sadowski (Krystian Mechecki), Jakub Młyńczak, Artur Fursenko, Jakub Budnik, Michał Kępa, Adrian Pętlak, Mateusz Pawłowski (Tomasz Markiewicz), Emmanuel Mavala, Joshua Chisanga (Taniela Samita), Jan Mroziński (Daniel Niemyjski), Maciej Brażuk, Sandro Jelia, Michał Gadomski (Wiktor Dobrowolski), Razhdeni Bagaturia