Strona główna Edukacja Wyjazdowa eko-lekcja

Wyjazdowa eko-lekcja

314
0
PODZIEL SIĘ

To była bardzo wartościowa lekcja poza murami szkoły. Uczniowie klasy II TL, ITL i III TMrM z Zespołu Szkół im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Teresinie uczestniczyli w Międzynarodowych Targach Żywności i Produktów Ekologicznych – Bio Expo Warsaw w Nadarzynie. Bogaty program targów pozwolił młodzieży zapoznać się z zasadami zdrowego stylu życia, posmakować ekologicznej żywności.

Nie brakowało również stoisk z ekologicznymi kosmetykami i opakowaniami, które nie szkodzą naszemu środowisku. Do pozytywnych zmian namawiali ambasadorzy zdrowego stylu życia, m.in. Katarzyna Bosacka i Grzegorz Łapanowski. Targom towarzyszył Kongres Bio Expo, podzielony na osiem paneli tematycznych poświęconych m.in. planecie, zdrowiu, ekologicznej żywności i kosmetykom.

Wspólnie uczestniczyliśmy w prelekcji na temat: Co dziś oznacza eko – produkt, składniki, opakowanie, a może również działania dotyczące zrównoważonego rozwoju? Po zakończeniu wykładu młodzież mogła napisać na specjalnie przygotowanych pocztówkach „Jakiego rolnictwa i żywności oczekujesz w przyszłości w Europie?”. Pocztówki będą naszym głosem w sprawie reformy rolnictwa w UE – mówi Ewa Dzikowska, inicjatorka wyjazdu, nauczycielka w ZS Teresin. Jak zaznacza, transformacja codziennych nawyków jest koniecznością, aby nasza planeta przetrwała, a prawdziwe zmiany rozpoczynają się od jednostek i to już dziś.

ZS Teresin

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułWidziane z innej perspektywy
Następny artykułSmacznie i zdrowo