Strona główna Kultura Widziane z innej perspektywy

Widziane z innej perspektywy

271
0
PODZIEL SIĘ

W Sochaczewskim Centrum Kultury w Boryszewie w sobotę, 26 października została otwarta w Galerii ZeDeK nowa wystawa. To kolejna odsłona Pracowni Eksperymentów Audiowizualnych.

Wystawa ma tytuł „Inna perspektywa” i jak zaznaczyli jej autorzy przedstawia świat widziany w nietypowej strony. Nie mniej jest to ciekawe ujęcie obrazów malowanych i zdjęć.

– Z reguły oglądamy otaczający nas świat z wysokości stu kilkudziesięciu centymetrów. Rzadziej zdarza się nam widzieć inną perspektywę. Wystarczy jednak usiąść lub się położyć, a nasza rzeczywistość zmieni się nie do poznania. Nie wierzysz? Zajrzyj przez dziurkę od klucza. – zachęca Gamid Ibadullayev, kierujący Pracownią Efektów Audiowizualnych w Sochaczewie.

I rzeczywiście zaprezentowane prace pokazują zaskakujące spojrzenie z różnych perspektyw. Nie tylko z pozycji leżącej, siedzącej, czy kucającej, ale na przykład zlotu ptaka. W przeważającej mierze są to zdjęcia. Prezentowanych jest tylko kilka obrazów abstrakcyjnych, które jednak przykuwają uwagę swą kompozycją i kolorystyką.

Ciekawe są zdjęcia z lotu ptaka robione zarówno za dnia, jak i w nocy. Szczególnie publiczność zafascynowały zdjęcia z Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku. To nietypowe miejsce zajmuje prawie trzynastohektarowy zespół podworski w skład, którego wchodzą pałac, kaplica, oranżeria, oficyna, budynki gospodarcze – wszystkie przystosowane do nowych funkcji oraz park krajobrazowy. Kompozycje drewniane z tego miejsca oraz kamienne doskonale zagrały na zdjęciach w połączeniu z sylwetkami ludzi.

Niektóre fotografie intrygowały, inne niezbyt przyciągały. Jednak mimo to spojrzenie na zwykłe rzeczy z innej perspektywy było ciekawym projektem.

Wystawa jest czynna w dni robocze i w godziny pracy SCK. Warto się wybrać i zobaczyć ten eksperyment.

BN

Fot. Bogumiła Nowak

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułCode week w Erminowie
Następny artykułWyjazdowa eko-lekcja