Strona główna Powiat Wicestarosta czyta dzieciom

Wicestarosta czyta dzieciom

285
0
PODZIEL SIĘ

29 września przypadał Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. O tej akcji każdego roku bardzo dobrze pamiętają w Przedszkolu Niepublicznym Diecezji Łowickiej im. Świętych Aniołów Stróżów w Sochaczewie i zapraszają do wspólnego czytania znane lokalnie osoby.

Tym razem do promowania czytania wśród maluchów zaprosili wicestarostę sochaczewskiego – Tadeusza Głuchowskiego, który pojawił się w placówce przy ul. Staszica w poniedziałkowy poranek, 30 września.

Czterolatki z grupy „Sówki” powitały gościa piosenką, a następnie grzecznie usiadły, by wysłuchać przygotowanej bajki pt. „Złotowłosa i trzy niedźwiedzie”. Wybrany utwór chyba przypadł im do gustu, bo po jego zakończeniu śmiało i bez problemu odpowiadały na pytania zadawane przez wicestarostę, związane oczywiście z przeczytaną wcześniej bajką.

Choć wicestarosta nie krył tremy przed publicznym czytaniem, w końcu przed takim audytorium nieczęsto występuje, to fakt, iż w dzieciństwie wielokrotnie czytał różne opowieści swoim dzieciom a teraz wnukom, pracował z młodzieżą i był przez wiele lat dyrektorem szkoły sprawił, że bez problemu i szybko nawiązał dobry kontakt z przedszkolakami. Z wizyty ważnego gościa szczególnie ucieszyła się Marysia, wnuczka wicestarosty.

A skoro akcja miała związek z czytaniem, to wicestarosta przywiózł ze sobą w prezencie zbiór kilku kolorowych książek – bajek i wierszy do przedszkolnej biblioteczki małych „Sówek”. Uradowane tym prezentem maluchy podziękowały, wręczając z kolei swemu gościowi własnoręcznie wykonany upominek ze słodkim akcentem.

Tadeusz Głuchowski, przyjmując zaproszenie do kolejnej wizyty w przedszkolu, obiecał, że z przyjemnością przyjedzie, gdy tylko w swych obowiązkach służbowych znajdzie trochę wolnego czasu i przeczyta im kolejną bajkę.

Starostwo Powiatowe

w Sochaczewie

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułZasiedli przy szachownicach
Następny artykułW Kwadracie tańca