Strona główna Kultura Warsztaty poetyckie

Warsztaty poetyckie

272
0
PODZIEL SIĘ

W Stacji Muzeum przy Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie w sobotę 5 października odbyły się warsztaty poetyckie dla sochaczewskich twórców. Poprowadził je Enormi Stationis, który gościł podczas niedawnej III Wierszotorówki.

Były to nietypowe zajęcia, gdyż gość nie mówił, jak pisać i co pisać. Na początek przedstawił swoje najnowsze utwory, do których inspiracją był najstarszy w świecie epos literacki – legenda o Gilgameszu, boskim herosie.

Potem toczyła się dyskusja na temat, czy rymować wiersze, czy też nie, i jakich rymów należy unikać, by nie być posądzonym o tzw. rymy częstochowskie, czyli pośledniejszego gatunku.

Na koniec była zabawa słowami. Trzeba było napisać do słów wybranych przez osobę ze swojej prawej strony jakiś wiersz. A potem samemu nawiązując do otrzymanej treści, napisać odpowiedź. Ta zabawa okazała się niezwykle inspirująca, gdyż trzeba było wykazać się nie tylko umiejętnością pisania, ale też wyobraźnią, by połączyć ze sobą przypadkowe słowa i nadać im sens.

– Te warsztaty były naprawdę ciekawe, bo nie było pouczania, tylko praca twórcza, zmuszenie do myślenia – stwierdziła jedna z uczestniczek warsztatów.

Niejako ciąg dalszy spotkania był w trakcie Nocy w Bibliotece, gdzie prezentowane były wiersze z tomiku „Centaturydy” Enormiego.

BN

Fot. Bogumiła Nowak

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułZmagania seniorów
Następny artykułWysprzątali okolicę