Strona główna Wyszogród W hołdzie Papieżowi

W hołdzie Papieżowi

286
0
PODZIEL SIĘ

W Kościele św. Jana Chrzciciela w Rębowie odbył się 20 października Koncert Papieski „Proszę Was, bądźcie ze mną” w hołdzie papieżowi Janowi Pawłowi II. Koncerty te organizowane są od kilku lat w rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża, która miała miejsce 16 października.

W tym roku przypada 41. rocznica wyboru i 40. rocznica pierwszej papieskiej pielgrzymki do ojczyzny. Koncert dodatkowo był uroczysty, gdyż zbiegł się z zakończeniem renowacji dachu świątyni i podziękowaniami ekipie remontowej za włożony trud w remont świątyni.

W trakcie uroczystości wystąpił Chór Wiwat pod dyrekcją Alicji Mossakowskiej, z towarzystwem skrzypka Tadeusza Melona i pianisty Włodzimierza Tyla. Słowo wstępne wygłosił Stanisław Górka. Gościem specjalnym był baryton Robert Szpręgiel, solista Polskiej Opery Królewskiej w Łazienkach Królewskich w Warszawie.

Koncert odbył się dzięki wsparciu finansowemu Samorządu Województwa Mazowieckiego i poparciu artystycznym Międzynarodowego Centrum Dialogu Międzykulturowego i Międzyreligijnego UKSW w Warszawie oraz Stowarzyszenia Przyjaciół Chóru Wiwat. Gościny artystom udzielił Rafał Bednarczyk, proboszcz parafii w Rębowie.

BN

fot.pixabay

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułMiasto podnosi podatki
Następny artykułNie wszystko cieszy