Strona główna Teresin Święto kukurydzy

Święto kukurydzy

387
0
PODZIEL SIĘ

Słoneczna pogoda, różnorodność wystawców i wiele atrakcji nie tylko dla zainteresowanych uprawą „złotej kolby”, towarzyszyły tegorocznym Dniom Kukurydzy w Skrzelewie.

W ubiegłą niedzielę, 6 października, odbyła się tam 21. edycja największej tego typu wystawy łączącej tereny województw mazowieckiego i łódzkiego.

To przedsięwzięcie, które porusza problematykę uprawy kukurydzy, rozszerza wiadomości w tym zakresie, ale też jest świetną okazją, by zapoznać się z najnowszą technologią rolniczą. Podczas skrzelewskiego wydarzenia, można było obserwować zbiór z poletek demonstracyjnych odmian kukurydzy na ziarno i kiszonkę, miała miejsce także prezentacja poletek herbicydowych i nawozowych oraz prezentacja firm branżowych z zakresu produkcji rolniczej.

Nie zabrakło konkursów z nagrodami i artystycznych występów. Przewodniczącym komitetu organizacyjnego tegoż przedsięwzięcia jest Tadeusz Szymańczak. Warto wspomnieć, iż w organizację imprezy wdrożyła się m.in. społeczność Zespołu Szkół im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Teresinie. Uczniowie szkoły, której dyrektorem jest Ewa Odolczyk, nie tylko pomogli w przygotowaniu wydarzenia, ale też wystawili własne stoisko z loterią i aktywnie brali udział w konkursach wiedzy rolniczej.

odol

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułDziadek do orzechów
Następny artykułDziałki na drogę