Strona główna Młodzieszyn Strażacy dostaną sprzęt

Strażacy dostaną sprzęt

282
0
PODZIEL SIĘ

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Starych Budach 7 października odebrała czek z programu „Orlen dla Strażaków”. Kwota dofinansowania wyniosła 5 tys. złotych. Fundacja „Orlen – Dar Serca” wraz z jej fundatorem spółką PKN Orlen od 20 lat organizuje Program „Orlen dla Strażaków”. W jego ramach przekazuje środki finansowe na zakup sprzętu dla zawodowych i ochotniczych jednostek straży pożarnej.

Zdobyć dofinansowanie nie jest jednak łatwo w tym roku wpłynęło 2200 wniosków od OSP z całej Polski. Dotacje dostało tylko 249 jednostek. Pieniądze zostaną wykorzystane na doposażenie jednostki w niezbędny sprzęt potrzebny do walki z pożarami, klęskami żywiołowymi i innymi miejscowymi zagrożeniami. We wniosku grantowym OSP w Starych Budach o to się właśnie starało.

Na uroczystości wręczenia czeku byli obecni przedstawiciele grupy Orlen, Monika Pietrzyk, wójt gminy Młodzieszyn, poseł Maciej Małecki oraz przedstawiciele samorządu gminnego oraz zarządu OSP w Starych Budach – Mariusz Kornacki, prezes, Marcin Kornacki, naczelnik oraz druhowie z tej jednostki.

BN

fot.pixabay

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułDodatkowe miejsca do handlu
Następny artykułBędzie Dom Kultury