Strona główna Kronika kryminalna Sochaczewscy policjanci zabezpieczyli ponad pół kilograma narkotyków

Sochaczewscy policjanci zabezpieczyli ponad pół kilograma narkotyków

493
0
PODZIEL SIĘ

Sochaczewscy policjanci z referatu operacyjno – rozpoznawczego zatrzymali dwie osoby podejrzane o posiadanie znacznej ilości środków odurzających i handel nimi. Wobec 24 – letniej kobiety zastosowano dozór, natomiast 28 -latek trafił na trzy miesiące do aresztu. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Operacyjni z sochaczewskiej komendy ustalili, że mieszkaniec Sochaczewa posiada znaczną ilość środków odurzających. Podejrzewali również, że 28 – latek handluje narkotykami. We wtorek doszło do realizacji sprawy.

Podczas przeszukania, w mieszkaniu sochaczewianina policjanci znaleźli prawie 300 gramów amfetaminy, około 250 gramów marihuany i wagę elektroniczną. Narkotyki zabezpieczono, a mężczyznę zatrzymano i osadzono w policyjnym areszcie. W tym samym czasie na terenie Sochaczewa zatrzymano 24 – letnią kobietę, którą również podejrzewano o udział w przestępczym procederze.

W środę obydwoje zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Sochaczewie, gdzie usłyszeli zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających, a także udzielania ich w celu osiągnięcia korzyści majątkowej.

Po zapoznaniu się z zebranym materiałem, sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu 28 – latka. Wobec kobiety zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Agnieszka Dzik

fot.policja