Sochaczewianin z Pucharem

W wieku 15 lat zacząłem chodzić na siłownie, zamiast grać w piłkę jak inni chłopcy.

Po dwóch latach zobaczyłem ogłoszenie w jednej z gazet kulturystycznych że poszukują chętnych chłopaków do klubu POWER 2005 Nasielsk. Zawodnicy z tego klubu osiągali bardzo wysokie wyniki w Wyciskaniu Sztangi Leżąc.

Zgłosiłem się, ponieważ chciałem się sprawdzić i okazało się ze jestem całkiem dobry w tym. W wieku 17 lat ważąc zaledwie 56 kg wyciskałem już 90 kg na leżąco. Trener od razu dostrzegł we mnie potencjał i tak po wielu godzinach treningów, poprawie stylu odżywiania się forma wzrosła. Uznałem wtedy że jest już czas na moje pierwsze zawody.

Były to Mistrzostwa Mazowsza Juniorów do lat 18 w których zająłem 2 miejsce z wynikiem 100 kg w kat wagowej do 60 kg. Po kolejnych 3 miesiącach treningów wystartowałem w kolejnych zawodach , tym razem były to Mistrzostwa Polski Młodzików do lat 18 , w których zająłem 3 miejsce.

Tak zaczęły się moje starty w zawodach. W Tym klubie startowałem 5 lat, byłem już wtedy w wyższej kategorii wagowej do 67,5 kg. Zdobywałem różne tytuły Mistrzostw Polski Juniorów do 18 lat później do 20 i 23.Najwiekszym moim sukcesem są Mistrzostwa Świata juniorów do 23 lat, zdobyłem tam brązowy medal. Później startowałem jako zawodnik z mojego rodzinnego miasta Wyszogród, po 2 latach codziennych treningów doznałem dość poważnej kontuzji mięśnia przyczepu piersiowego.

Po konsultacji z lekarzem który uznał ze powinienem zrobić około 6 miesięcy przerwy od siłowni, odpuściłem treningi z powodu bólu który mi cały czas doskwierał . Miałem prawie 3 lata przerwy, ale nie poddałem się i znowu zacząłem pomału trenować na siłowni ponieważ nie mogę funkcjonować bez tego.

Po kilku miesiącach treningów wybrałem się na kolejne zawody, ponieważ kocham to i tą adrenalinę. Od 2017 r regularnie trenuje i startuje w zawodach w Wyciskaniu Sztangi Leżąc. Bardzo pomogła mi w tym firma MFO , która od ponad roku jest moim sponsorem. To dzięki nim mogę jeździć na zawody i dawać z siebie wszystko . Wspierają mnie zarówno finansowo jak i mentalnie, cały czas mi kibicując.

Ostatnie moje zawody to Puchar Polski Seniorów które odbyły się w Szczecinku 28.09.2019r, w których zająłem 1 miejsce z wynikiem 135 kg w kat wag do 67,5 kg. Nie był rewelacyjny wynik ale dopiero od września zacząłem treningi po wakacyjnej przerwie. Teraz szykuje się na Puchar Świata WRPF w Złotoryi które odbędą się 9 listopada.

Marcin Kossowski

.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz