Strona główna Sport SŁABA GRA, SŁABE WYNIKI

SŁABA GRA, SŁABE WYNIKI

380
0
PODZIEL SIĘ

Przed ósmą kolejką nastroje w naszych powiatowych drużynach były prawdopodobnie pozytywne, gdyż rywale nie byli zbyt mocni, co dawało szansę na zdobycie punktów. Rzeczywistość okazała się jednak brutalna.

Obydwie nasze drużyny zagrały słabo i ze swoich boisk schodziły jako pokonane. Tak, tak, panowie nie ma co narzekać na sędziów – trzeba po prostu zacząć skutecznie grać i wygrywać.

Od początku meczu piłkarze Bzury dużo po boisku biegali, jednak nic z tego nie wynikało. Rywale grając rozsądnie, stwarzali sobie okazje do zdobycia gola. Na szczęście w bramce Bzury stał dobrze dysponowany Michał Orliński. Popularny „Batman” w całym meczu co najmniej pięć razy uchronił biało-zielonych od straty gola.

Bzura pierwszą groźną okazję stworzyła dopiero w 39. minucie. Po kapitalnie rozegranej dynamicznej akcji piłka trafiła pod nogi Adriana Tomczyka. Ten huknął, jak z haubicy. Niestety na posterunku był bramkarz Zrywu, który efektownie strzał obronił.

Druga połowa rozpoczęła się od naporu gospodarzy. Już w 47. minucie Kamil Wojciechowski strzelił nad poprzeczką z linii pola bramkowego. Ten sam zawodnik kilkanaście minut później nie trafił w bramkę, będąc na polu karnym (oj … chyba by się przydał naszym piłkarzom trening strzelecki, panowie trenerzy).

W odpowiedzi Damian Lewandowski sprytnym strzałem po ziemi pokonał Orlińskiego. Piłka po strzale rywala odbiła się od słupka, po czym wtoczyła się do bramki przy drugim. Od tego momentu sporo na boisku się działo. Obydwie drużyny stwarzały sobie dobre okazje, których nie wykorzystywały. W 90. minucie trener Rzymowski zdecydował się na zmianę i na boisku pojawił się Paweł Piórkowski. Pióro stracił piłkę w środkowej części boiska. Goście wyprowadzili kontrę. Filip Orłowski tym razem był szybszy od Orlińskiego i nie miał problemu z wbiciem piłki do pustej bramki. Honorowego gola dla Bzury strzelił „z niczego” Adam Żółtowski. Jego strzał w krótki róg zupełnie zaskoczył bramkarza gości.

Bzura przegrała kolejny mecz i jej szanse na awans powoli topnieją ale… zobaczymy, jak zagrają w kolejnych meczach.

W tragicznej sytuacji jest Unia Iłów. Piłkarze tej drużyny wysoko przegrali kolejny mecz i zamykają tabelę z dorobkiem zaledwie trzech punktów. Tym razem Unitów pokonał Amator Maszewo. Obserwatorzy tego spotkania stwierdzili, że gospodarze zagrali najsłabszy mecz w rundzie. Rywale mieli wyraźną przewagę, a iłowianie nie mieli pomysłu, ani chyba zbyt dużej chęci na grę. Coś złego dzieje się w tym zespole, który w poprzednich sezonach należał do czołówki płockiej okręgówki. O ile sytuacja szybko się nie poprawi, to w przyszłym sezonie czeka Unię gra w A klasie.

Bzura Chodaków – Zryw Bielsk 1:2 (0:0)

gol: Adam Żółtowski

skład: Michał Orliński – Adam Żółtowski, Hubert Krasoń, Piotr Krawczak (55′ Maciej Brdeja), Dawid Stypuła (82′ Patryk Karczewski), Mateusz Struzik (90′ Paweł Piórkowski), Kamil Wojciechowski, Adrian Tomczyk, Adam Zając, Sebastian Strzelczyk (55′ Jakub Kowalski), Michał Struzik (63′ Jan Wierzbicki)

Unia Iłów – Amator Maszewo 1:4 (1:3)

gol: Krystian Wawrzyn

skład: Hubert Duda – Kuba Świątek (80′ Kamil Kwiatkowski), Kamil Wojciechowski, Mateusz Żakowski, Piotr Chmielak, Mariusz Kunikowski (56′ Krystian Rafalski), Tomasz Trafalski, Grzegorz Banasiak (46′ Piotr Felczak), Krystian Wawrzyn, Dawid Skrzynecki (78′ Łukasz Józwik), Tomasz Grzywacz (70′ Oskar Kobierecki)

Wyniki VIII kolejki

Bzura – Zryw 1:2

Unia – Amator 1:4

Kasztelan – Delta 0:1

Pogoń – Czermno 3:3

Błękitni – Orzeł 1:0

Mazur – Skra 5:4

Stoczniowiec – Skrwa 9:0

Tabela

1.Stoczniowiec Płock 18 33-8

2.Orzeł Goleszyn 16 22-13

3.Delta Słupno 16 20-16

4.Kasztelan Sierpc 16 23-7

5.Skra Drobin 15 24-22

6.Zryw Bielsk 13 19-19

7.Bzura Chodaków 13 17-13

8.Mazur Gostynin 12 21-21

9.Amator Maszewo 10 23-20

10.Błękitni Gąbin 9 11-14

11.Unia Czermno 8 14-24

12.Skrwa Łukomie 7 8-26

13.Pogoń Słupia 4 11-27

14.Unia Iłów 3   15-31

Tomasz Ertman

Fot. Tomasz Ertman