Strona główna Teresin Przystanek Granice otwarty

Przystanek Granice otwarty

307
0
PODZIEL SIĘ

 

Obiekt „Przystanek Granice” oficjalnie rozpoczął swoje funkcjonowanie. To tzw. Punkt Obsługi Turysty, sąsiadujący z budynkiem OSP Teresin. Jego utworzenie było możliwe dzięki współfinansowaniu ze środków Unii Europejskiej.

W uroczystym otwarciu obiektu, które odbyło się 18 października br., uczestniczyły władze gminy Teresin, sołectwo Granice Osiedle, strażacy i mnóstwo przybyłych na tę specjalną okazję tutejszych mieszkańców.

Obiekt budował się wiele lat, i teraz wszyscy bardzo cieszymy się, że jest już gotowy. Posiada wszystkie niezbędne elementy do rekreacji, obsługi turystów i rowerzystów – mówi Paweł Wróblewski, sołtys Granic Osiedla i jednocześnie gminny radny.

Za łączną kwotę blisko 670 tys. zł wykonano tu m.in. roboty wykończeniowe wewnątrz sali, w pomieszczeniu zaplecza sali, wykonano sufity podwieszane, tynki wewnętrzne. Przebudowano węzły sanitarne w poziomie parteru i części garażowej, położono tynk, jak również dobudowano zadaszenie przed wejściem oraz elewację. Wykonawca zrealizował prace instalacyjne co, wodno-kanalizacyjne i elektryczne, i uruchomił kotłownię gazową. W ramach inwestycji zagospodarowano teren przy budynku – powstał chodnik, taras, punkt napraw rowerów a nawet grill betonowy.

– Cieszę się, że możemy tworzyć miejsca, w których lokalna społeczność będzie bez przeszkód realizowała swoje pomysły, działała twórczo i efektywnie spędzała czas, jak choćby nasi emeryci. W tym roku zrewitalizowaliśmy przy współpracy z sołectwem nieodległy plac zabaw. Już niedługo wokół budynku, w którym się znajdujemy, powstanie park – mówił wójt Marek Olechowski. Podczas spotkania nie zabrakło wielu atrakcji. Z pewnością jedną z najlepszych był muzyczno-wokalny występ 8-letniej Julii Kołodziejak – mieszkanki Granic Osiedla. Nie zabrakło też tanecznej zabawy integracyjnej, do której przygrywał zespół „Kontrast”. Nowy obiekt ma służyć mieszkańcom sołectwa, jak i gminy Teresin, którzy będą mogli tu zorganizować m.in. spotkania kulturalne, rozrywkowe, edukacyjne czy choćby spotkania sołeckie i zebrania klubu seniora.

Marcin Odolczyk