Strona główna Iłów Posprzątali las

Posprzątali las

423
0
PODZIEL SIĘ

Uczniowie naszej szkoły w Giżycach uczestniczyli 20 września w zainicjowanej przez Andrzeja Dudę, prezydenta RP, akcji „SprzątaMY Las”.

W okolicach Broku uczniowie, żołnierze, harcerze i opiekunowie otrzymali worki, rękawiczki i aktywnie włączyli się w realizację przedsięwzięcia, w którym uczestniczył Jan Paweł Kraśniewski, wójt gminy Iłów. Uczniowie bardzo chętnie włączyli się do tej akcji jako członkowie LOP z Płocka, a zarazem reprezentanci naszej gminy. Po 3,5-godzinnym trudzie, przyszedł czas na odpoczynek. Młodzież otrzymała: słodycze, gorącą herbatę i owoce – jabłka.

Następnie odbyło się bezpośrednie spotkanie z parą prezydencką, która obok nas również sprzątała tereny leśne. Po przemówieniach pary prezydenckiej Andrzeja Dudy i Agaty Kornhauser-Dudy był czas na wspólne zdjęcia i rozmowy. Uczniowie z naszej szkoły bardzo chętnie pozowali wraz z panią prezydentową, robiąc sobie selfie.

Na zakończenie akcji para prezydencka wraz z uczestnikami spożyła gorący posiłek – grochówkę, bigos, herbatę, kawę. Po tak emocjonującym spotkaniu, pełni wrażeń i nowych doświadczeń opuściliśmy miejsce, które lśniło czystością. Cieszymy się, że mogliśmy wziąć udział w lekcji poszanowania przyrody, przyczynić się do ochrony środowiska. Zdobyte w ten sposób doświadczenia już owocują dobrymi ekologicznymi nawykami.

Krystyna Wilczek