Strona główna Iłów Poprawią bezpieczeństwo w gminie

Poprawią bezpieczeństwo w gminie

449
0
PODZIEL SIĘ

W ostatnim tygodniu do gminy Iłów trafił nowy wóz strażacki dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Brzozowie Starym oraz karetka pogotowia ratunkowego do punktu pogotowia ratunkowego w Iłowie. Oba nabytki bardzo cieszą wójta, samorzadowców gminnych, a chyba najbardziej mieszkańców. Poziom bezpieczeństwa w gminie znacznie tym samym się poprawia.

– Jako wójt bardzo się cieszę, że w gminie jest nowy wóz strażacki oraz karetka pogotowia. Co prawda wcześniej pojawiły się sygnały, że może być zabrana karetka z naszej gminy. Jednak byłem pewny, że tak się nie stanie. I teraz okazuje się, że miałem rację. Dziękuję wszystkim, którzy wsparli nas w uzyskaniu obu samochodów, które zdecydowanie poprawią nasze bezpieczeństwo – stwierdził Jan Paweł Kraśniewski, wójt gminy Iłów.

Niemal jak spod igły

Uroczystość poświęcenia i przekazania średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego renault strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Brzozowie Starym odbyła się w sobotę, 5 października. Co prawda nie jest to nowy samochód, ale solidny i utrzymany w dobrym stanie. Zanim po przeglądzie technicznym trafił do jednostce w Brzozowie uprzednio służył Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej Miasta Stołecznego Warszawy.

W uroczystości przekazania samochodu strażakom uczestniczyli poseł Maciej Małecki, Jolanta Gonta, starosta powiatu sochaczewskiego, Łukasz Gołębiowski, radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego oraz radne powiatowe Bożena Samson i Aneta Roskosz. Ze strony gospodarzy byli obecni Jan Paweł Kraśniewski, wójt gminy Iłów oraz Sławomir Tomaszewski, przewodniczący Rady Gminy Iłów. Wśród gości przybyli przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej – gen. brygadier Leszek Suski, komendant główny PSP, nadbryg. Bogdan Łasica, komendant wojewódzki PSP, st. bryg. Piotr Piątkowski, komendant powiatowy PSP w Sochaczewie, bryg. Maciej Bieńczyk, dowódca jednostki ratowniczo gaśniczej PSP w Sochaczewie, st. kpt. Tomasz Fijołek, zastępca dowódcy JRG w Sochaczewie oraz kpt. Michał Jakubiak, naczelnik wydziału operacyjnego straży w Sochaczewie.

– Samochód, który otrzymała OSP bez wątpienia przyczyni się do zapewnienia w większym stopniu bezpieczeństwa mieszkańcom, a strażakom do bardziej profesjonalnego prowadzenia akcji ratowniczo – gaśniczych. Nie byłoby tego samochodu gdyby nie ludzie dobrej woli – mówił Andrzej Kalisiak, prezes OSP w Brzozowie Starym,   dziękując za otrzymany sprzęt.

Kulminacyjnym punktem uroczystości było oficjalne wręczenie kluczyków przez nadbryg. Bogdana Łasicę i posła Macieja Małeckiego, prezesowi OSP w Brzozowie Starym, a także poświęcenie samochodu strażackiego.

Nowa karetka w Iłowie

Z kolei w poniedziałek, 7 października samorząd województwa mazowieckiego przekazał oficjalnie siedem nowych karetek Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego na teren województwa mazowieckiego. Uroczyste przekazanie nowych wozów miało miejsce w Siedzibie Starostwa Powiatowego w Płocku.

Trzy nowe karetki trafiły do powiatu sochaczewskiego, w tym jedna bezpośrednio do punktu pogotowia ratunkowego w Iłowie.

Bardzo cieszy mnie, że dostaliśmy nową karetkę dla naszej gminy. To znacznie poprawi sprawność dojazdu z pomocą medyczną. Mieszkańcy mogą być teraz spokojni, że pomoc medyczna na czas dotrze do potrzebujących – zapewnił Jan Paweł Kraśniewski.

Wszystkie karetki w powiecie sochaczewskim obsługiwane przez stację są nowe. To bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców – dodał obecny przy przekazaniu sprzętu Adam Orliński, wiceprzewodniczący sejmiku mazowieckiego.

Nowe pojazdy zakupione zostały ze środków samorządu województwa mazowieckiego. Dofinansowanie sięga tu 92 procent. Poza Iłowem nowe karetki znajdą się w Sochaczewie, Gostyninie, Sierpcu i Płocku. Oficjalne poświęcenie nowego samochodu transportu medycznego odbyło się w środę, 9 października w Iłowie w obecności samorządowców i mieszkańców gminy.

 Bogumiła Nowak

Fot. UG Iłów

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSprawcy pobicia zatrzymani
Następny artykułWstydliwe inwestycje