Strona główna Sochaczew miasto Poczekamy na remont Alei 600-lecia

Poczekamy na remont Alei 600-lecia

476
0
PODZIEL SIĘ
SONY DSC

Problemy ze sporządzeniem dokumentacji technicznej powodują, że remontu kolejnego odcinka Alei 600-lecia możemy spodziewać się dopiero w 2021 roku. Miejscy radni zdecydowali o przeznaczeniu ponad 110 tysięcy złotych na pomoc rzeczowa dla samorządu Mazowsza.

Dotyczy ona sporządzenia przez miasto dokumentacji technicznej przebudowy Alei 600-lecia na odcinku od przejazdu kolejowego w Kistkach do skrzyżowania z ulicą Trojanowską i Staszica.

Remont tego odcinka Alei to kolejna inwestycja, którą miasto zamierza zrealizować wspólnie z samorządem województwa mazowieckiego. Podobnie jak w przypadku pozostałych wspólnych inwestycji drogowych, m.in. przebudowy ulic: 15 Sierpnia, Chodakowskiej czy Chopina, miasto na własny koszt wykona dokumentację techniczną.

Tym razem koncepcja przebudowy, oprócz remontu samej jezdni, przewiduje również budowę nowych chodników, zjazdów na posesje, wyznaczenie ciągu pieszo-rowerowego.

Jest to kolejne podejście obydwu samorządów do sporządzenia projektu remontu tego odcinka ulicy. Poprzedni się nie powiódł, ponieważ wykonawca nie wywiązał się z powierzonego mu zadnia i umowa z nim został zerwana.

Dodajmy, że perypetie z przebudową trasy wojewódzkiej 705 na tym odcinku trwają już od kilku lat. Pierwsze plany jej remontu pojawiły się w 2010 roku, kiedy to doszło do zawalenia się mostu na Utracie. Co prawda wybudowano nową przeprawę, ale do remontu ulicy nie doszło. Powodem była konieczność ułożenia w jej ciągu sieci sanitarnej przez sochaczewski Zakład Wodociągów i Kanalizacji. Gdy to nastąpiło, to na proponowaną przez Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich koncepcję przebudowy Alei 600-lecia nie zgodzili się niektórzy z właścicieli posesji. Teraz, co prawda są oni za jej przebudową, ale jest problem z dokumentacją. Co z kolei powoduje, że remontu tego fragmentu trasy wojewódzkiej nr 705 będzie można się spodziewać najwcześniej w 2012 roku.

Jerzy Szostak

fot.archiwum

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułNowe hale w Energopie
Następny artykułJesienne podkłady