Strona główna Młodzieszyn Oznakują zabytki

Oznakują zabytki

356
0
PODZIEL SIĘ

 W gminie Mlodzieszyn samorzadowcy zdecydowali o wyraźnym oznakowaniu zabytkowych miejsc, aby łatwiej trafiali do nich turyści. Gmina rozpoczęła od tych wpisanych do Gminnej Ewidencji Zabytków Gminy. W bieżącym roku wykonano znaki i zamontowano je w Kamionie Poduchownym oraz Nowych Mistrzewicach.

Z najstarszych zabytków oznakowano dzwonnicę przy kościele parafialnym Michała Archanioła i św. Anny w Kamionie. Są to również obiekty, które wraz z najbliższym objęte są ochroną konserwatora zabytków już od 1962 roku. Z kolei ochrona konserwatorska przyjęła jako miejsce zabytkowe cmentarz rzymsko – katolicki w Nowych Mistrzewicach, które jest w rejestrze od początku 1992 roku. Obecne oznakowanie gminne kosztowało gminę   4465 złotych. To jednak nie koniec tego zadania. Ma być ono sukcesywnie kontynuowane.

Najwięcej obiektów ważnych, nie tylko historycznego znaczenia, upamiętnia walki z 1939 roku, głównie Bitwę nad Bzurą i związane z nią miejsca oraz dawne cmentarze wojenne oznakowane jako miejsca Pamięci Narodowej.

BN

Fot. UG Młodzieszyn

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułŚwięto patrona
Następny artykułUnia przełamała niemoc