Strona główna Sport Orkan kontra Łódź czyli przepis na hit

Orkan kontra Łódź czyli przepis na hit

746
0
PODZIEL SIĘ

Rugbiści Orkana Sochaczew podejmą w najbliższą sobotę wicemistrzów Polski – Master Pharm Rugby Łódź. Nasi rycerze stawiają sobie jeden cel – sprawić sensację i pokonać odwiecznych rywali. Mecz o godzinie 15 na stadionie Bzury w Chodakowie.

Master Pharm Rugby Łódź to oczywiście zespół Budowlanych Łódź SA, najsilniejsza od lat polska drużyna rugby, która po trzech latach panowania straciła tytuł na rzecz sopockiego Ogniwa, ale znów jest najlepsza w lidze. Po sześciu kolejkach łodzianie prowadzą w tabeli z kompletem zwycięstw, w tym nad ekipą z Sopotu. Orkan zajmuje piątą lokatę.

– Łodzianie z powodów proceduralnych musieli zmienić nazwę pod jaką występują, ale to wciąż ta sama, niezwykle mocna drużyna. Śmiem twierdzić, że wciąż najmocniejsza w Polsce, co było widać podczas wielkiego rewanżu, do jakiego doszło na początku sezonu w Sopocie. Master Pharm wygrał pewnie, choć wynik był na styku – ocenia wiceprezes RC Orkan Robert Małolepszy.

– Na pewno nie będziemy faworytem, ale nie boimy się mówić, że chcemy sprawić niespodziankę. Wierzę, że jeśli poprawimy nasze błędy z meczu z sopockim Ogniwem, będziemy w stanie stoczyć wyrównany bój z łódzką drużyną. A jak będzie wyrównana walka, to zawsze szala może przechylić się na naszą korzyść – dodaje prezes RC Orkan Mieczysław Głuchowski.

Z Ogniwem Orkan grał w ostatniej kolejce w Sopocie. Do 77 minuty trwała wyrównana walka. W pierwszej połowie Orkan nawet prowadził 7:5. Na przerwę ekipy schodziły przy stanie 15:13 dla mistrzów Polski. Trzy minuty przed końcem Mateusz Pawłowski po rewelacyjnym podaniu Michała Kępy, którego nie powstydziliby się uczestnicy odbywającego się w Japonii Pucharu Świata, był o metr od pola punktowego rywali. Gdyby przyłożył, byłoby tylko 27:20 dla Ogniwa, co oznaczałoby defensywny punkt bonusowy dla naszej drużyny. Gospodarze obronili jednak nasz atak, a chwilę później przeprowadzili kontrę, która ustaliła wynik na 34:13.

– Ten wynik kompletnie nie odzwierciedla przebiegu spotkania – potwierdza grający kapitan i menedżer RC Orkan, Maciej Brażuk. – Jesteśmy źli na nasze błędy, zwłaszcza w formacji autowej. Już w niedzielny poranek, a wróciliśmy z Sopotu w nocy, młyn spotkał się na treningu, by pracować właśnie nad nią. Musimy poprawić auty, by dać więcej piłek naszemu atakowi, który jest w świetnej dyspozycji i potrafi zagrozić każdej drużynie w Polsce – dodaje Brażuk.

– W meczu z Master Pharm nie będziemy faworytami, ale wierzę, że z pomocą publiczności damy radę podjąć walkę. To nie jest żadna przesada, że mamy najlepszych kibiców w Polsce. To widać choćby podczas transmisji z meczów Ekstraligi w Polsacie Sport. Na żaden inny stadion nie przychodzi tylu kibiców i na żadnym innym stadionie nie ma takiej atmosfery. My zawodnicy naprawdę to czujemy i to nam naprawdę pomaga. Bardzo więc proszę – przyjdźcie na mecz, zostańcie naszym 16-tym zawodnikiem. No i zobaczcie starcie naszego Rysia (Rashdeni Bagaturia) z jego rodakiem, grającym od lat w Łodzi – Tomą Mechelidze – apeluje Maciej Brażuk.

Mecz Orkan Sochaczew – Master Pharm Łódź w sobotę 19.10 o godz. 15 na stadionie w Chodakowie.

fot.archiwum