Strona główna Kronika kryminalna Ogolili magazyn z towaru

Ogolili magazyn z towaru

412
0
PODZIEL SIĘ

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie zatrzymali czterech sprawców kradzieży mienia znacznej wartości. Hurtowa wartość nożyków do golarek wyniosła niemal 315 tysięcy złotych. To jedna z największych kradzieży w ostatnim czasie.

– Kilka dni temu policjanci zostali powiadomieni o kradzieży towaru znacznej wartości z jednego z magazynów na terenie powiatu sochaczewskiego. Z ustaleń wynikało, że w przestępstwo jest zamieszany 38-letni wieloletni pracownik magazynów, a także 47-letni kierowca firmy zewnętrznejmówi mł. Asp. Agnieszka Dzik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie.

Nie zarobią na nożykach

Policjanci wydziału kryminalnego ustalili, że młodszy z mężczyzn przygotował dwie palety nożyków do golarek. Po czym zapakował je razem z towarem, który miał zostać dostarczony w okolice Poznania.

Kierowca, który również brał udział w tym przestępczym procederze, krótko po wyjeździe z magazynów zatrzymał się na stacji paliw. Tam czekali już na niego zleceniodawcy. Byli nimi dwaj mieszkańcy powiatu grodziskiego w wieku 26 i 41 lat. Za pomoc w przestępstwie zleceniodawcy obiecali magazynierowi pieniądze, które miał otrzymać po sprzedaży towaru. Wcześniej jednak dostał ustaloną zaliczkę.

­Hurtowa wartość skradzionych ostrzy wyceniona została na blisko 315 tysięcy złotych. W ubiegłą sobotę, 26 października, kryminalni z sochaczewskiej komendy policji zatrzymali wszystkich mężczyzn podejrzewanych o przestępstwo. -Kryminalni z Sochaczewa, przy współpracy z funkcjonariuszami CBŚP w Chełmie, ustalili miejsce ukrycia i odzyskali nożyki do golarek. Zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Sochaczewie, gdzie usłyszeli zarzut kradzieży mienia znacznej wartości, której dopuścili się wspólnie i w porozumieniu – dodaje Agnieszka Dzik.

Wobec całej czwórki został zastosowany środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Podejrzani nie mogą również opuszczać kraju. Przy współpracy z funkcjonariuszami z CBŚP odzyskano towar. Pudełka z ostrzami były schowane w ziemiance na terenie opuszczonej posesji na terenie powiatu grodziskiego. Na poczet przyszłych kar i roszczeń tymczasowo zajęto mienie ruchome i nieruchome. Za popełnione przestępstwo grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Wpadli na akumulatorach

 Do pięciu lat pozbawienia wolności grozi natomiast trójce mieszkańców gminy Nowa Sucha podejrzanych o kradzież akumulatorów z ciągników siodłowych. Czwarty ze sprawców przebywa w zakładzie karnym, gdzie odbywa karę pozbawienia wolności za inne przestępstwo.

Policja pracowała kilka miesięcy nad ustaleniem i złapaniem sprawców nocnych kradzieży. Złodzieje w lutym i kwietniu tego roku na terenie dwóch gmin powiatu sochaczewskiego kradli akumulatory z ciągników siodłowych stojących na parkingach.

­– Dzięki ustaleniom dzielnicowej z posterunku policji w Nowej Suchej udało się zatrzymać trzy osoby podejrzane o tę kradzież akumulatorów. Sprawcy mają od 19 do 25 lat – informuje oficer prasowy.

Najmłodszy z zatrzymanych usłyszał już sześć zarzutów kradzieży, zarówno akumulatorów, jak i czterech kół z pojazdu ciężarowego. Jego 25-letni wspólnik przyznał się do czterech przestępstw. Natomiast 22-letnia kobieta, która czuwa nad tym, by jej koledzy pozostali niezauważeni w czasie kradzieży, odpowie za pomocnictwo w przestępczym procederze. Wszyscy zatrzymani przez policję przyznali się do popełnionych czynów.

Za kradzież będzie odpowiadał również czwarty z podejrzanych, który właśnie przebywa w zakładzie karnym, gdzie odbywa karę pozbawienia wolności za inne przestępstwa.

Bogumiła Nowak

Fot. KPP Sochaczew

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułRetorycznie i kabaretowo
Następny artykułCode week w Erminowie