Strona główna Sochaczew miasto Nowe hale w Energopie

Nowe hale w Energopie

350
0
PODZIEL SIĘ

 W siedzibie sochaczewskiego Energopu 2 października została podpisana umowa na budowę dwóch nowych hal.

Inwestycja będzie polegała na rozbudowie oddziału rurociągowego oraz inwestycji w ciąg konstrukcji stalowych. A łączna wartość inwestycji, którą na zlecenie sochaczewskiej spółki wykona „Polimex-Budownictwo”, to 23 mln zł, i zakończy się w październiku 2020 roku.

Niecodziennie zdarza się podpisywać umowę o tak znaczącej wartości, która w całości jest inwestycją w rozbudowę i rozwój firmy, który przyczyni się do poprawy jakości i wydajności pracy. Tym bardziej cieszy nas, że otrzymaliśmy taką możliwość – stwierdził podczas podpisywania umowy Paweł Łapa, prezes zarządu Energopu.

Trzymam kciuki za tę inwestycję, ale też zastrzegam, że będziemy się bardzo mocno przyglądać, czy terminy są dotrzymywane i czy wszystko idzie zgodnie z planem. Zależy nam, aby skorzystały na tym obie spółki, Energop i Polimex-Budownictwo, bo pokazujemy tym przykładem, że spółki Skarbu Państwa dobrze zarządzane mogą przynosić zysk i dawać pewne miejsca pracy i być motorami napędowymi w danych regionach. Niech tak będzie również i w Sochaczewie – powiedział poseł Maciej Małecki, dzięki którego staraniom udało się pozyskać środki na rozwój firmy. To właśnie dzięki wsparciu posła, spółka w grudniu 2016 roku złożyła wniosek i otrzymała 16 mln zł z Funduszu Restrukturyzacji Przedsiębiorstw na rewitalizację posiadanych zasobów. W tym na zakup parku maszynowego, a przede wszystkim budowę nowoczesnych hal, produkcyjnej i magazynowej. Natomiast w lutym tego roku Agencja Rozwoju Przemysłu dokapitalizowała firmę kwotą 20 mln zł. Spółka otrzymane środki przeznaczyła na inwestycje w sektorach strategicznych dla polskiej gospodarki: energetycznym, petrochemicznym, offshore, konstrukcji stalowych i atomowym.

dot

Fot. SM