Strona główna Wyszogród Nowa umowa na śmieci

Nowa umowa na śmieci

390
0
PODZIEL SIĘ

 Gmina i Miasto Wyszogród podpisała ze Związkiem Gmin Regionu Płockiego nową umowę na odbieranie i zagospodarowywanie odpadów komunalnych z nieruchomości zlokalizowanych na terenie Sektora XII Związku Gmin Regionu Płockiego, czyli z terenu Gminy i Miasta Wyszogród. Umowa ta jednak obowiązuje tylko od 1 października do końca bieżącego roku.

Zatem mieszkańcy, przynajmniej na razie, mogą odetchnąć na kilka tygodni. Co będzie po nowym roku? Jak na razie nie wiadomo. Najpewniej nowa umowa będzie negocjowana. Kwestią sporną są nowe, wyższe stawki za odbiór i zagospodarowanie odpadów, które są niemal o 100 procent wyższe od tych, które obowiązywały do końca czerwca. Na razie zatem nie grozi Wyszogrodowi zasyp śnieciami i epidemia. Jednak niewykluczone, że problem może pojawić się po nowym roku. Zwłaszcza, że znów ceny mogą poszybować w górę, gdy pojawią się nowe plany budżetowe.

W związku z podpisaniem umowy na odebranie i zagospodarowanie odpadów, wykonawca, czyli ZGRP realizuje odbiór ich z terenu miasta i gminy Wyszogród według ustalonych harmonogramów odbioru. Te zaś znajdują się na stronach internetowych urzędu Miasta i Gminy Wyszogród, jak również są wywieszone w samym urzędzie w korytarzu, przy wejściu do urzędu.

BN

fot.archiwum