Strona główna Kronika kryminalna Nielegalna uprawa konopii w Mokasie zlikwidowana

Nielegalna uprawa konopii w Mokasie zlikwidowana

470
0
PODZIEL SIĘ

Policjanci z sochaczewskiej komendy zlikwidowali nielegalną uprawę konopi indyjskich. Kryminalni zabezpieczyli ponad 3,5 kilograma suszu i siedem krzewów konopi o wysokości około 180 cm. Funkcjonariusze cały czas pracują nad ustaleniem i zatrzymaniem sprawcy przestępstwa.

Policjanci z referatu operacyjno – rozpoznawczego sochaczewskiej komendy ustalili, że w Mokasie (gm. Sochaczew) znajduje się nielegalna uprawa konopi indyjskich. Na terenie mokradeł, funkcjonariusze znaleźli suszące się na sznurkach krzewy konopi, a także żywe rośliny w różnej fazie wzrostu. Wysokość niektórych dochodziła nawet do 180 cm. Łącznie zabezpieczono ponad 3,5 kilograma suszu i siedem żywych krzewów.

Uprawa została zlikwidowana i przewieziona do sochaczewskiej komendy. Policjanci cały czas pracują nad ustaleniem osoby, która uprawiała konopie na terenie mokradeł. Przepisy ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii mówią, że osoba uprawiająca konopie (z wyjątkiem włóknistych) podlega karze do 3 lat pozbawienia wolności, a ponieważ z uprawy zlikwidowanej na terenie gminy Sochaczew można wytworzyć znaczną ilość suszu, kara wzrasta do 8 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. A. Dzik

fot.policja

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułMądry i wierny przyjaciel
Następny artykułNie chca nowej drogi