Strona główna Teresin Nie tylko dla turystów

Nie tylko dla turystów

418
0
PODZIEL SIĘ

Gmina uzyskała decyzję o pozwoleniu na użytkowanie „Przystanku Granice”. To oznacza, że obiekt jest już gotowy i oficjalnie może rozpocząć funkcjonowanie. Zlokalizowany tuż przy remizie OSP Teresin stanowi tzw. punkt obsługi turysty.

Za łączną kwotę blisko 670 tys. zł wykonano tu m.in. roboty wykończeniowe wewnątrz sali, w pomieszczeniu zaplecza sali, wykonano sufity podwieszane, tynki wewnętrzne. Przebudowano węzły sanitarne w poziomie parteru i części garażowej, położono tynk, jak również dobudowano zadaszenie przed wejściem oraz elewację. Wykonawca zrealizował prace instalacyjne co, wodno-kanalizacyjne i elektryczne, i uruchomił kotłownię gazową. W ramach inwestycji zagospodarowano teren przy budynku – powstał chodnik, taras, punkt napraw rowerów a nawet grill betonowy. Całość prezentuje się okazale.

Operacja „Przystanek Granice” – Punkt Obsługi Turysty w Gminie Teresin” współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach operacji w zakresie Infrastruktury turystycznej i drogowej w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność”, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020.

Obiekt budował się wiele lat, i teraz wszyscy bardzo cieszymy się, że jest już gotowy. Posiada wszystkie niezbędne elementy do rekreacji, obsługi turystów i rowerzystów – mówi Paweł Wróblewski, sołtys Granic Osiedla i jednocześnie gminny radny. Oficjalne otwarcie zaplanowane jest na piątek, 18 października.

Marcin Odolczyk