Strona główna Kultura Nasi w stolicy

Nasi w stolicy

307
0
PODZIEL SIĘ

Już w najbliższy piątek i sobotę, 4-5 października w siedzibie Stowarzyszenia Sztuka Nowa w Warszawie, przy ul. Lubelskiej 30/32 odbędzie się nowa premiera spektaklu, który wystawiają artyści z Sochaczewa. Początek o godzinie 20.30.

Piątka sochaczewskich performerów przedstawi inscenizację tematycznie związaną z Czarnym Kwadratem. Ustosunkowuje swoje ciała względem niego. Czarny Kwadrat jest abstrakcyjną przestrzenią sztuki, otwiera skojarzenia z Czarnym Kwadratem na białym tle – awangardowym obrazem namalowanym w 1915 roku. Jego autor, Kazimierz Malewicz, miał określić go jako współczesną ikonę. Performerzy szukają w kwadracie czegoś bliskiego sobie, przestrzeni wspomnień i pamięci, ale też zdobytej przez lata wiedzy. Krytyczne działania zaczynają się i urywają, są perfekcyjną ilustracją rzeczywistości lub abstrakcyjnym tańcem bez głębokiego znaczenia.

Reżyseria tego spektaklu została przygotowana przez Dawida Żakowskiego, we współpracy reżyserskiej i produkcyjnej Macieja Tomaszewskiego, dramaturgicznej Piotra Piotrowicza, a choreograficznej Ewelina Sobieraj. Przy muzyce i scenografii współpracował z reżyserem Gamid Ibadullayev. Natomiast reżyserię świateł poprowadzi Kamil Pogański. Na scenie wystąpią – Paweł Mandziewski, Piotr Piotrowicz, Maciej Tomaszewski, Alicja Zalewska i Agata Zataj. Bilety na spektakl 10zł – ulgowy, 20 zł – normalny, przed występem.

BN

fot.pixabay

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPora na Dni Kukurydzy
Następny artykułRADNI NIE TYLKO O DROGACH