Strona główna Iłów Najlepszy z serów

Najlepszy z serów

472
0
PODZIEL SIĘ

Departament rolnictwa i rozwoju obszarów wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie był w bieżącym roku organizatorem IV edycji Mazowieckiego Konkursu Serów Zagrodowych.

Głównym celem konkursu było promowanie wyrobów mleczarskich w gospodarstwach domowych oraz popularyzacja serów jako podstawowego źródła wapnia w diecie człowieka. Konkurs skierowany był do mieszkańców Mazowsza, producentów serów podpuszczkowych. Obejmował on trzy kategorie serów uzyskiwanych przy pomocy podpuszczki – sery świeże, sery dojrzewające i sery pleśniowe. Do konkursu zgłoszono 39 produktów.

Z satysfakcją informujemy, iż w kategorii serów pleśniowych pierwsze miejsce zdobył Sławomir Rosiak z miejscowości Brzozów A, z gminy Iłów, za ser pleśniowy z niebieską pleśnią ze Stoczka.

Należy nadmienić, iż Sławomir Rosiak, członek Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Ziemi Iłowskiej, właściciel gospodarstwa rolnego, od lat zajmuje się produkcją różnorodnych serów, wykorzystując do ich wytwarzania mleko od krów hodowanych we własnym gospodarstwie.   Recepturę swoich produktów tworzy sam. Jego wyroby cieszą się dużym uznaniem wśród okolicznych mieszkańców. Tegoroczna nagroda w wojewódzkim konkursie branży mleczarskiej jest potwierdzeniem wysokiej jakości jego produktów.

Gratulujemy nagrody i życzymy wytrwałości w prowadzonej działalności produkcyjnej.

Wanda Dragan

fot.pixabay

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułUwili sobie gniazdko
Następny artykułNie ma chwili na nudę