Strona główna Iłów Nagrody wójta z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Nagrody wójta z okazji Dnia Edukacji Narodowej

384
0
PODZIEL SIĘ

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej, czyli święta wszystkich pracowników oświaty, w dniu 16 października w auli im. Jana Pawła II Szkoły Podstawowej w Iłowie odbyło się uroczyste wręczenie nagród.

Nagrody Wójta Gminy Iłów za osiągnięcia w pracy zawodowej otrzymali dyrektorzy i nauczyciele placówek oświatowych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Iłów: Przedszkole Samorządowe w Iłowie – dyrektor Agnieszka Banaszek; Szkoła Podstawowa w Iłowie – Monika Kurowska, Renata Jachowicz; Szkoła Podstawowa w Giżycach – dyrektor Elżbieta Kopka, p.o. dyrektora Krystyna Wilczek; Szkoła Podstawowa w Brzozowie Starym – Jadwiga Maria Banasiak.

Wszyscy wyróżnieni otrzymali z rąk Wójta Gminy Iłów Jana Kraśniewskiego dyplomy z dedykacjami. Wójt Jan Kraśniewski przypomniał także największe sukcesy uczniów i nauczycieli gminnych szkół w ubiegłym roku szkolnym. Największym tegorocznym osiągnięciem wykazały się „Aktywne witaminki” pod opieką Małgorzaty Orzeszek ze Szkoły Podstawowej w Giżycach – zespół rywalizował w kategorii kl. II – III i zajął I miejsce w etapie Jesień, II miejsce w etapie Wiosna oraz II miejsce w klasyfikacji Grand Prix ogólnopolskiego konkursu „Zdrowo jem, więcej wiem!”. Konkurencja była bardzo duża, ponieważ do projektu zgłosiło się ponad 1800 zespołów z całej Polski.  Kolejnym sukcesem jest II miejsce zajęte przez Szkołę Podstawową w Iłowie podczas podsumowania roku sportowego w powiecie sochaczewskim, w tym przede wszystkim podkreślono trzecie miejsce w piłce nożnej dziewcząt podczas Finału Igrzysk Mazowieckich. Wśród innych ważnych konkursów wymieniono: w Iłowie laureatów konkursu “Jan Paweł II w mojej ojczyźnie” oraz “8 Wspaniałych”, w Brzozowie finał konkursu recytatorskiego “Warszawska Syrenka”, w Kapturach konkursy ekologiczne prowadzone przez LOP.  Dokonano również podsumowania wyników egzaminów ósmoklasisty.

– Życzę Państwu radości z wykonanej pracy i godnego życia. Jak mówią doświadczeni pedagodzy – najlepszą reklamą szkoły jest dziecko wracające do domu, mówiące, co na  zajęciach się zdarzyło i z radością wracające do szkoły. Życzę Państwu sukcesów – powiedział Jan Kraśniewski, Wójt Gminy Iłów. Życzenia przybyłym pracownikom oświaty złożył również Sławomir Tomaszewski – Przewodniczący Rady Gminy.

Uroczystość uświetniona została częścią artystyczną przygotowaną przez uczniów Szkoły Podstawowej w Iłowie.

 UG Iłów