Strona główna Sport Medalowo na Mistrzostwach Polski

Medalowo na Mistrzostwach Polski

233
0

Znakomity występ podczas Mistrzostw Polski U23 w zapasach w stylu wolnym zanotowali reprezentanci LKS Mazowsze Teresin. Ich łupem padły trzy medale, w tym jeden złoty! Byli też najlepszą ekipą w klasyfikacji klubowej.

Na matach w Brzeźnicy (27-28.09) tytuł Mistrza Polski wywalczył w kategorii wagowej do 57 kg Semen Terzi. Tym samym obronił on tytuł zdobyty przed rokiem. Na drugim stopniu podium w kategorii wagowej do 97 kg stanął Michał Szymański. Z kolei, brązowy krążek zdobyła jedyna nasza reprezentantka w rywalizacji kobiet – Marta Mechocka. Była trzecia w kategorii wagowej do 62 kg.

Niewiele zabrakło, by do grona medalistów dołączył Konrad Króliczak. Tym razem Mistrzostwa Polski ostatecznie zakończył na wysokiej, piątej pozycji w kategorii wagowej do 74 kg. Jego kolega z tej samej kategorii Wiktor Szmulaj był ósmy, zaś Dominik Lubelski uplasował się jako siódmy zawodnik w wadze do 57 kg.

Tak świetna dyspozycja i wyniki teresińskich zapaśników przyniosły w efekcie jeszcze jeden mistrzowski sukces. Otóż LKS Mazowsze triumfowało w klasyfikacji klubowej w zapasach w stylu wolnym mężczyzn wśród 37 startujących klubów.

Sukces to tym większy, iż z powodu niedawnego powrotu z Mistrzostw Świata Seniorów w zawodach nie brał udziału nasz najlepszy zawodnik Kamil Rybicki. Ale nawet pod jego nieobecność Mazowsze osiągnęło kolejny sukces, wygrało w tym roku już w trzeciej grupie wiekowej w rywalizacji klubowej podczas zawodów rangi Mistrzostw Polski. Po wygranej w grupie wiekowej seniorów i juniorów, teraz w wygraliśmy w grupie wiekowej młodzieżowej, tj. do 23 roku życia – mówi Ryszard Niedźwiedzki, prezes LKS Mazowsze. Ogromne brawa należą się wszystkim zawodnikom, jak również dla całego sztabu szkoleniowego z Teresina.