Strona główna Kronika kryminalna Łupią na potęgę

Łupią na potęgę

469
0
PODZIEL SIĘ

Nie tylko pieniądze stają się łupem złodziei. Możliwość robienia zakupów kartą bankomatową zbliżeniowo powoduje, że ginie coraz więcej kart. Złodzieje wykorzystują możliwość robienia zakupów do 50 złotych bez konieczności wpisywania pinów.

 – Wystarczy moment nieuwagi, roztargnienia, a można stracić portfel czy saszetkę z pieniędzmi lub dokumentami. Szczególnie w okresie przedświątecznym, kiedy jest czas wzmożonych zakupów tracimy czujność. Złodzieje to wykorzystują – mówi asp. Paweł Rynkiewicz z biura prasowego Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie.

Taka sytuacja miała miejsce ostatnio. Policjanci z sochaczewskiej komendy ustalili, że nieznany sprawca ukradł portfel z otwartego opla zaparkowanego na ulicy Targowej. Następnie kilkukrotnie płacił kartą za zakupy w sklepie monopolowym i na stacji paliw.

Zanim właściciel zdążył zablokować kartę po utracie portfela, złodziej zdążył go obrobić na kilkaset złotych. Kryminalni szybko ustalili, że sprawcą jest 27-letni mieszkaniec gminy Sochaczew. Złodziej usłyszał już pięć zarzutów włamania. Dodatkowo odpowie za kradzież karty płatniczej. Grozi mu teraz do 10 lat pozbawienia wolności.

Nieco mniej, bo tylko po 5 lat pozbawienia wolności grozi dwóm 28-latkom, których policja zatrzymała za kradzież dwóch laptopów, pieniędzy i telefonu komórkowegoz jednej ze szkół w powiecie sochaczewskim. Do zdarzenia doszło pod koniec września.

Złodzieje weszli do otwartej sali, gdzie były pozostawione rzeczy. To, jak zaznacza policja dość często zdarza się w szkołach, w których pracownicy trzymają niezabezpieczone, wartościowe przedmioty na wierzchu. Złodzieje wykorzystują takie okazje bez skrupułów.

­- Policjanci z referatu operacyjno-rozpoznawczego ustalili, że sprawcami są dwaj 28-letni mieszkańcy Sochaczewa. Podczas przeszukania domu pierwszego z podejrzanych odzyskano telefon. Drugi ze sprawców ukrywał się przed funkcjonariuszami. Zatrzymali go w jednym z moteli na terenie powiatu sochaczewskiego – dodaje Paweł Rybkiewicz.

­Obydwaj mężczyźni zostali doprowadzeni do komendy, gdzie usłyszeli zarzut kradzieży sprzętu i pieniędzy popełnionej wspólnie i w porozumieniu.

BN

Fot. KPP Sochaczew

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułEdukacja prze muzykę
Następny artykułUwili sobie gniazdko