Strona główna Kronika kryminalna Kradli akumulatory. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności

Kradli akumulatory. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności

345
0
PODZIEL SIĘ
fot symboliczne Policja

Do pięciu lat pozbawienia wolności grozi trójce mieszkańców gminy Nowa Sucha podejrzanym o kradzież akumulatorów z ciągników siodłowych. Czwarty ze sprawców przebywa w zakładzie karnym, gdzie odbywa karę pozbawienia wolności za inne przestępstwo.

W lutym i kwietniu tego roku na terenie dwóch gmin powiatu sochaczewskiego doszło do kilku kradzieży akumulatorów. Pod osłoną nocy sprawcy kradli zasilanie ciągników siodłowych stojących na parkingach.

Dzięki ustaleniom dzielnicowej z Posterunku Policji w Nowej Suchej udało się zatrzymać trzy osoby podejrzane o kradzież akumulatorów. Sprawcy mają od 19 do 25 lat. Najmłodszy z zatrzymanych usłyszał sześć zarzutów kradzieży, zarówno akumulatorów, jak i czterech kół pojazdu ciężarowego. Jego 25 – letni wspólnik przyznał się do czterech przestępstw. 22 – letnia kobieta czuwająca nad tym, by jej koledzy pozostali niezauważeni, odpowie za pomocnictwo w kradzieży. Wszyscy przyznali się do popełnionych czynów. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Za kradzież będzie odpowiadał również czwarty podejrzany, który obecnie przebywa w zakładzie karnym, gdzie odbywa karę pozbawienia wolności za inne przestępstwo.

mł. asp. A. Dzik

fot.policja

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułTYLKO REMIS BZURY
Następny artykułPosprzątali las