Strona główna Chodaków Koniec koszmaru w Chodakowie

Koniec koszmaru w Chodakowie

800
0
PODZIEL SIĘ

Już w przyszłym roku z ulicy Topolowej zniknie istniejąca na niej od kilkudziesięciu lat kałuża. Odetchną także właściciele ogródków pracowniczych, których działki po każdym większym deszczu zalewane są wodą.

 To, o czym informowaliśmy kilka miesięcy temu w Expressie Sochaczewskim, stało się faktem. W ubiegłym tygodniu miasto ogłosiło przetarg dotyczący wyłonienia firmy, która zrealizuje pierwszy etap modernizacji i rozbudowy istniejącej sieci kanalizacji ogólnospławnej na kanalizację deszczową z budową zbiornika retencyjnego i wylotu do Utraty.

Inwestycja ma być prowadzona w ramach projektu rozwój systemów gospodarowania wodami opadowymi na terenie Sochaczewa.

Łapanie deszczu

 Pod tym dość tajemniczym projektem kryje się inwestycja, na którą mieszkańcy Chodakowa czekali od lat. Otóż do połowy października przyszłego roku w tym rejonie Sochaczewa zostanie wybudowany nowy system kanalizacji deszczowej, którego zadaniem oprócz odprowadzania wód opadowych z ulicy będzie również jej gromadzenie, a następnie wykorzystanie do celów komunalnych, m.in. do podlewania sochaczewskich parków. Koszt budowy systemu to 14 mln złotych, z czego 9 856 200 zł będzie pochodziło z dotacji, jaką miasto otrzymało z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Czytaj dalej w najnowszym numerze Expressu Sochaczerwskiego, który ukaże sie 15 października

Jerzy Szostak

Fot. Dorota Owczarczyk

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułKronika kryminalna
Następny artykułPrzebudzeni z Grand Prix