Strona główna Sochaczew miasto Kamery pokierują ruchem

Kamery pokierują ruchem

598
0
PODZIEL SIĘ
SONY DSC

Na skrzyżowaniu Al. 600-lecia z Piłsudskiego i Warszawskiej pojawiły się kamery. Jak twierdzą niektórzy kierowcy, mają one na celu wyłapywanie tych użytkowników ruchu drogowego, którzy łamią przepisy. Okazuje się, że system ma spełniać całkiem inne zadanie.

– Zamontowany system kamer, to nic innego, jak inteligentny system kierowania ruchem. Zadaniem kamer będzie poprawa jego płynności, co w przypadku tego skrzyżowania, szczególnie w godzinach szczytu ma niebagatelne znaczenie. Mogę jednocześnie zapewnić, że obraz z kamer nie jest wykorzystywany do karania osób łamiących przepisy – poinformowała nas Monika Burdon, rzecznik prasowy Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich. Działanie systemu jest bardzo proste. Zamontowane kamery rejestrują odcinek ulicy, na przykład ulicy Warszawskiej, i jeżeli jest na nim duża liczba samochodów oczekujących na przejazd przez skrzyżowanie, to zamontowany w skrzynce sygnalizacji świetlnej komputer wydłuża czas przejazdu dla pojazdów z ulicy Warszawskiej. Analogicznie dzieje się, gdy tworzy się kolejka samochodów na ulicy Piłsudskiego czy Al. 600-lecia. Dodajmy, że podobny system z powodzeniem od lat działa na skrzyżowaniu Al. 600-lecia z Pokoju i Polną.

Przy okazji dodajmy, że wraz z zamontowaniem inteligentnego systemu kierowania ruchem na skrzyżowaniu Al. 600-lecia z Warszawską i Piłsudskiego pojawiły się zielone strzałki umożliwiające nam skręt w prawo.

dot

Fot.: Jerzy Szostak

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułDotacja na grzanie
Następny artykułZasiedli przy szachownicach