Strona główna Iłów Jubileusz u emerytów

Jubileusz u emerytów

382
0
PODZIEL SIĘ

Emeryci w Iłowie świętowali 26 września jubileusz 40-lecia Koła Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Uroczystości rozpoczęła msza święta w kościele parafialnym w Iłowie, którą odprawił ks. Krzysztof Borucki.

Część oficjalna odbyła się w iłowskiej strażnicy OSP. Rozpoczęło ją przemówienie Wiesławy Zientary, przewodniczącej koła, która powitała gości i pokrótce przypomniała historię organizacji i związanych z nią osób.

Wśród zaproszonych na obchody gości byli m.in. Maciej Małecki – poseł na Sejm, Adam Orliński – radny sejmiku wojewódzkiego, Bożena Samson – członek zarządu powiatu sochaczewskiego, oraz radne powiatowe – Wanda Dragan i Aneta Roskosz. Byli też przedstawiciele samorządu Jan Paweł Kraśniewski – wójt Iłowa wraz z sekretarzem i skarbnikiem gminy, oraz Sławomir Tomaszewski – przewodniczący Rady Gminy Iłów wraz z wiceprzewodniczącymi – Dorotą Bernat i Przemysławem Wasilewskim.

Iłowskie koło, obchodzące jubileusz 40-lecia działalności, skupia 85 członków, którzy mimo wieku aktywnie uczestniczą w życiu gospodarczym, społecznym i kulturalnym gminy.

Prawdziwą jego wizytówką jest chór seniorów Iłowiacy, który odnosi wiele sukcesów w przeglądach i konkursach nie tylko na terenie powiatu sochaczewskiego, ale też w tych ogólnopolskich. Zespół ten nie tylko aktywizuje seniorów, ale przypomina zapomniane utwory, reprezentując ziemię iłowską na zewnątrz, ukazując jej folklor i obyczaje.

Wiesława Zientara podziękowało gorąco sponsorom za to, że w różny sposób wspierają koło i jego członków w działalności. Wsparcia udzielają seniorom samorządy, instytucje i osoby prywatne.

BN

Fot. UG Iłów