Strona główna Powiat Jedną nogą w dorosłości

Jedną nogą w dorosłości

299
0
PODZIEL SIĘ

Na terenie Ogrodu Sensorycznego w Erminowie odbyło się spotkanie integracyjne „Jedną nogą w dorosłości ”. Pomysłodawcą i organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Autyzmem „Jestem”.

Celem tego niezwykle przyjemnego spotkania  było oswojenie uczniów Szkoły Przysposabiającej do Pracy z wyzwaniami, jakie czekają ich po ukończeniu szkoły.

Najpierw Kamila Karasek, prezes Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Autyzmem „Jestem”, opowiedziała o możliwościach, jakie stoją przed uczniami po ukończeniu szkoły i tym samym wprowadziła uczestników w temat całego spotkania. Następnie zaproszeni absolwenci dzielili się tym, jak wygląda życie po opuszczeniu szkolnych murów. Opowiadali oni swoim młodszym kolegom ze Szkoły Przysposabiającej do Pracy o codzienności w Warsztatach Terapii Zajęciowej czy Środowiskowym Domu Samopomocy, o podjętych próbach pracy zawodowej oraz o macierzyństwie. Po rozmowach w kręgu wspólnie doszliśmy do wniosku, że opuszczenie murów szkoły będzie łatwiejsze, jeśli uczniowie trafią do miejsc, w których są już ich starsi koledzy.

Następnym punktem spotkania było wspólne ognisko z pieczeniem kiełbas, urodzinowym „Sto lat” dla jednego z uczniów i poczęstunkiem przygotowanym na zajęciach gospodarstwa domowego pod okiem Agnieszki Szlachety.

Zwieńczeniem spotkania było wspólne tworzenie jesiennej pracy plastycznej poprzez stemplowanie ziemniakiem i farbami oraz odbijanie jesiennych darów natury. Po wycięciu wybranych przez uczestników fragmentów pracy i zalaminowaniu ich,  powstały piękne zakładki do książek, które będą każdemu przypominać o tym wyjątkowym spotkaniu – mówi Kamila Karasek i zaznacza – Wydarzenie to zostało zorganizowane dzięki wsparciu finansowemu Porozumienia Organizacji Pozarządowych Powiatu Sochaczewskiego, który był beneficjentem projektu.

Starostwo Powiatowe

w Sochaczewie

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułBurmistrz w ogniu pytań
Następny artykułGoście nie dojechali