Strona główna Kultura Dziecięca Strefa Kreatywności

Dziecięca Strefa Kreatywności

315
0
PODZIEL SIĘ

Już w najbliższą niedzielę, 20 września Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza do Sochaczewskiej Strefy Dziecięcej Kreatywności, czyli Artystycznych Kramnic. Na początek dla najmłodszych wystąpi Jędrzej Bukowski, czyli polski David Copperfield, który zaprezentuje różne magiczne sztuczki.

Strefy Dziecięcej Kreatywności to kontynuacja poprzednich sezonów „Artystycznych Kramnic”. Rusza po wakacyjnej przerwie. Na najmłodszych czeka porcja   muzyki, plastyki, teatru i rękodzieła. Wszystkie zajęcia adresowane są głównie do dzieci, ale mogą się w nie z powodzeniem włączać również dorośli.

Od października do grudnia prezentować się będą artyści dobrze już znani sochaczewskiej publiczności m.in. „Teatrzyk Pod Orzełkiem” i Teatr CoNieco. Zaplanowano też masę nowych, ciekawych warsztatów i spotkań z ciekawymi ludźmi. Cykl zakończą miejskie Mikołajki w Sochaczewskim Centrum Kultury.

Jednak w najbliższą niedzielę MBP oferuje zajęcia pod wspólnym hasłem „Magiczna niedziela”. Rozpoczną ją o godzinie 10.45 i 11.30 zajęcia gordonowskie, prowadzone przez Magdalenę Jaworską. Podczas spotkania przedstawia się śpiewanki w różnych skalach, także takich, z którymi dziecko nie ma styczności na co dzień. Natomiast rytmiczność rozwija się za pomocą specjalnych, muzycznych rytmiczanek. Zajęcia te kierowane są do niemowląt i małych dzieci, a prowadzone według teorii uczenia muzyki Edwina Gordona, wybitnego psychologa muzyki i muzyka jazzowego. Najmłodsi, jak wspominają pracownicy biblioteki, bardzo lubią te zajęcia, gdyż wiele w czasie nich się dzieje i można świetnie się bawić.

Jednak największa atrakcja na dzieci czeka tuż po południu. Będzie to pokaz iluzji „Bukowski Magic”, w którym główną gwiazdą jest Jędrzej Bukowski, określany przez niektórych jako polski David Copperfieled. Artysta już kilkakrotnie gościł w Sochaczewie. Za każdym razem dzieciaki przyjmowały go owacyjnie.

W trakcie niedzielnych spotkań nie zabraknie innych atrakcji. Będzie „Tańcograjka”, czyli zabawy muzyczno-taneczne, warsztaty plastyczne, regionalne zabawy ludowe. Biblioteka zaprasza na ostatnią sztukę Teatr pod Orzełkiem, który zaprezentuje – „Opowieści starego kredensu” oraz znany maluchom Teatr CoNieco ze spektaklem spektakl „Królem być i przyjacielem”. Szykuje się więc barwna, artystyczna jesień, pełna różnych atrakcji.

BN

Fot. MBP Sochaczew

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJubileusz Muzycznej
Następny artykułBrama na stadion gotowa