Strona główna Sochaczew miasto Dokończą Trojanowską wyrównają Głowackiego

Dokończą Trojanowską wyrównają Głowackiego

470
0
PODZIEL SIĘ
SONY DSC

 Najpóźniej do końca lipca przyszłego roku powinny zakończyć się prace związane z trzecim, ostatnim etapem przebudowy ulicy Trojanowskiej. Tym samym ulica zostanie wyremontowana na całym miejskim fragmencie. Sochaczewskie starostwo przymierza się również do przebudowy ulicy Głowackiego.

Znana jest już firma, która na zlecenie Starostwa Powiatowego w Sochaczewie przystąpi do realizacji trzeciego etapu przebudowy ulicy Trojanowskiej ma terenie miasta. Ogłoszony w tej sprawie przetarg wygrała firma Strabag.

Dopinanie Trojanowskiej

Zwycięzca przetargu za przebudowanie ostatniego miejskiego fragmentu ulicy o długości 686 metrów otrzyma z kasy powiatu 2 274 172 zł. Natomiast na realizację inwestycji będzie miał czas od 15 grudnia tego roku do 31 lipca 2020 roku. W tym czasie, na odcinku od skrzyżowania z ulicą Przylasek do granic miasta, ma zostać wymieniona podbudowa drogi, wybudowane odwodnienie oraz ułożona nowa nawierzchnia, przystosowana do dużych obciążeń. W planach jest również budowa ścieżki rowerowej oraz jednostronnego chodnika.

Inwestycja, tak jak i poprzednie jej etapy, jest realizowana wspólnie z miejskim samorządem przy wsparciu środków otrzymanych z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych, a otrzymane dofinansowanie z FDS, to pięćdziesiąt procent kosztów przebudowy – poinformował nas Tadeusz Głuchowski – wicestarosta Sochaczewski. Jak dodaje, w poprzednich latach, również przy współpracy z miejskim samorządem oraz dzięki rządowemu wsparciu, kosztem prawie 11 milionów złotych wyremontowano kompletnie zniszczoną ulicę od skrzyżowania z Al. 600-lecia do ulicy Przylasek. Nie tylko wzmocniono i wymieniono samą nawierzchnię.W ramach prowadzonych inwestycji wybudowano chodniki, ścieżki rowerowe oraz zatoki postojowe, zarówno dla autobusów, jak i samochodów. Ułożono również kanalizację deszczową oraz nową sieć energetyczną.

Remont Głowackiego

Ale na tym nie koniec inwestycji drogowych starostwa na terenie miasta. W przyszłym roku rozpocznie się i zakończy przebudowa należącej do powiatu ulicy Głowackiego. Jak mówi Tadeusz Głuchowski, w tym przypadku dofinansowanie z funduszy rządowych wynosi 80 procent wartości projektu. Dodajmy, że swój udział w tej inwestycji ma także i miejski samorząd. Wspomógł on powiat w opracowaniu dokumentacji technicznej inwestycji, przeznaczając na ten cel z budżetu Sochaczewa 40 tysięcy złotych.

Sama inwestycja ma zostać zakończona do 30 września 2020 roku. Prace będą prowadzone przez firmę Strabag na odcinku 645 metrów od skrzyżowania z ulicą Piłsudskiego do torów kolejowych prowadzących do hal magazynowych na Polach Czerwonkowskich.

Koszt inwestycji to 2 619 916 złotych. Środki te zostaną przeznaczone na wymianę podłoża i przebudowę nawierzchni ulicy. Wybudowana zostanie także kanalizacja deszczowa oraz powstanie jednostronny chodnik wraz ze ścieżką rowerową. Przypomnijmy, że obecnie kończy się on przy wjeździe do szkoły muzycznej. Natomiast dalej, w kierunku Czerwonki trzeba iść skrajem jezdni. Należy również wspomnieć, że plan przebudowy Głowackiego przewiduje powstanie miejsc postojowych wzdłuż ogrodzenia Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego.

Jerzy Szostak

Fot. Jerzy Szostak