Strona główna Teresin Dają impuls do działania

Dają impuls do działania

302
0
PODZIEL SIĘ
?

Swoje trzynaste urodziny obchodzi właśnie Stowarzyszenie Przyjaciół Mieszkańców Gminy Teresin „Impuls”.

Dokładnie 19 września 2006 roku zostało ono zarejestrowane w KRS. Przez miniony okres członkowie Stowarzyszenia wykonali sporo pracy, której efekty niejednokrotnie cieszyły się i nadal cieszą się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców gminy.

„Impuls” to pełna werwy kilkuosobowa grupa zawiązana w celu polepszaniu warunków życia mieszkańców gminy Teresin. Jego działacze podejmują i wspomagają działania służące integracji lokalnej społeczności. Warto tu zaznaczyć choćby kilka najbardziej popularnych przedsięwzięć jak np. cykl pikników dla dzieci w Chabrowym Dworku, akcja „Bezpieczny rowerzysta na drodze” czy „Ludzie wokół mnie”. Świetnym pomysłem było też organizowanie tzw. choinki integracyjnej, poprzedzającej okres Świąt Bożego Narodzenia. Do tego dochodzą wystawy, projekty i sportowe turnieje. Najlepszym przykładem tych ostatnich jest zakończony w ubiegły weekend Otwarty Turniej Szachowy. Impreza, która również obchodziła swój jubileusz. Odbyła się już po raz dziesiąty. Udana jest też współpraca „Impulsu” z gminnym Klubem Seniora „Radosna Jesień”. Ponadto Stowarzyszenie wspiera rozwój infrastruktury w gminie, współdziała na rzecz porządku i bezpieczeństwa publicznego, pomaga osobom oraz rodzinom w trudnej sytuacji życiowej.

Dziękuję wszystkim osobom, które działały i nadal działają w naszej organizacji, dziękuję naszym partnerom, wolontariuszom, sympatykom i przyjaciołom. Nie sposób wymienić, jak wiele nam przez te lata pomogliście. Dajemy impuls do działania, a efekty naszej trzynastoletniej pracy są widoczne. Czujemy z tego powodu ogromną radość i satysfakcję. Mamy nadzieję na kolejne wspólne lata w działaniach dla dobra wspólnego, dla społeczności naszej gminy – mówi Agnieszka Ptaszkiewicz, prezes Stowarzyszenia „Impuls”. Całej grupie życzymy kolejnych jubileuszy i dalszego rozwoju pełnego pożądanych efektów.

M.Odolczyk

fot.archiwum

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułWsparli kolegów z Bułgarii
Następny artykułŚmierć w domu