Strona główna Powiat Code week w Erminowie

Code week w Erminowie

316
0
PODZIEL SIĘ

Code Week to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa „ścigają się” w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Code Week odbył się już po raz szósty. W akcję aktywnie włączyła się społeczność Zespołu Szkół Specjalnych w Erminowie.

W tym roku po raz pierwszy włączyliśmy się do obchodów Europejskiego Tygodnia Kodowania, które odbywały się w dniach 5-20 października. W poniedziałek, 21 października zorganizowaliśmy uroczyste podsumowanie tej akcji – mówią nauczyciele z Erminowa. – Tego typu przedsięwzięcie organizowane jest na terenie całej Europy i dedykowane wszystkim, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem.

Zabawa programowaniem

Zagadnienie nauki programowania z roku na rok przybiera na sile ze względu na rosnące potrzeby rynku pracy i walory edukacyjne, takie jak rozwój umiejętności analitycznego i logicznego myślenia.

To świetna okazja, by zacząć zabawę z grami logicznymi, prostą grafiką komputerową czy robotyką. Idea jest prosta – każdy, kto chce się włączyć, może zorganizować i zgłosić własne wydarzenie. Kilka prostych kroków i wydarzenie znajdzie się na mapie, czyli zostanie wliczone do europejskiego rankingu.

Jak ma wyglądać takie wydarzenie? Niezależnie od poziomu zaawansowania organizatora zasada jest jedna: spotykamy się, aby bawić się programowaniem. Jako wydarzenie możesz zgłosić lekcje informatyki, warsztaty z robotami, spotkanie, podczas którego będziecie rozwiązywać zagadki logiczne czy dyskutować o nowych technologiach. Tu liczą się zapał i dobre chęci. Następna okazja do zaangażowania się w inicjatywę już za rok.

Świetna zabawa

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku jeszcze więcej uczniów i nauczycieli z naszej szkoły włączy się w działania związane z akcją Code Week. Szlaki już zostały przetarte, inspiracja przedostała się do naszej społeczności szkolnej, tegoroczni prekursorzy już złapali bakcyla kodowania, zaś podczas uroczystego podsumowania naszych działań wszyscy mogli się przekonać, że kodowanie może być naprawdę świetną zabawą i jednocześnie wspaniałą okazją edukacyjną! Uczy myślenia, współpracy, kreatywności, rozwiązywania problemów, czyli umiejętności bardzo przydatnych w szkole i w życiu. Obchody Europejskiego Tygodnia Kodowania to nasz wspólny sukces – dodają koordynatorzy akcji Code Week w Erminowie.

Podczas uroczystego podsumowania Code Week 2019 w Zespole Szkół Specjalnych w Erminowie obejrzeliśmy prezentację multimedialną z opisem i relacją fotograficzną ze szkolnych działań. Uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody książkowe za udział w konkursie plastycznym „Smart Szkoła”, zaś nauczyciele otrzymali z rąk dyrektor Renaty Karaś europejskie certyfikaty za organizację wydarzeń związanych z programowaniem na terenie szkoły.

Starostwo Powiatowe

w Sochaczewie