Strona główna Sochaczew miasto Burmistrz w ogniu pytań

Burmistrz w ogniu pytań

536
0
PODZIEL SIĘ

Tradycją miejskiego samorządu stały się jesienne spotkania burmistrza z mieszkańcami poszczególnych dzielnic Sochaczewa. Tak będzie także w tym roku. Podobnie jak w latach poprzednich, Piotr Osiecki   odbędzie osiem spotkań z mieszkańcami. Każde z nich będzie okazją do wymiany uwag, spostrzeżeń, rozmów o aktualnej sytuacji miasta.

Serdecznie zapraszam wszystkich sochaczewian. Jak co roku, żeby porozmawiać o sprawach miasta, nie trzeba przychodzić do ratusza. Będę miał przyjemność zobaczyć się z Państwem w każdej części Sochaczewa, blisko waszych miejsc zamieszkania, w dogodnych dla większości późno popołudniowych godzinach. W poprzednich latach na naszych spotkaniach udało się porozmawiać o bardzo wielu ważnych sprawach i rozwiązać mnóstwo istotnych problemów, dlatego jestem zadowolony nawet z tych najtrudniejszych rozmów – zaprasza Piotr Osiecki, burmistrz Sochaczewa.

Jak pokazuje historia dotychczasowych spotkań burmistrza z mieszkańcami, potrzeby i priorytety mieszkańców ulegają zmianie. Jeszcze pięć lat temu niemal na każdym spotkaniu wiodącym tematem było asfaltowanie osiedlowych ulic. Obecnie, gdy problem utwardzania dróg został już w ogromnym stopniu rozwiązany, to w poprzednim roku mieszkańcy najczęściej pytali o plany budowy oświetlenia w ich najbliższej okolicy, o powstające tereny rekreacyjne nad sochaczewskimi rzekami, byli zaniepokojeni sytuacją na „rynku śmieciowym”. W okresie jesienno-zimowym niezmiennie też pojawia się temat bezpieczeństwa po zmroku na sochaczewskich osiedlach i smogu, zawdzięczanego sąsiadom palącym w piecach czym popadnie.

Każde z ośmiu tegorocznych spotkań burmistrza z mieszkańcami rozpocznie się o godz. 18.00. Ich formuła pozostanie bez zmian. Burmistrz najpierw krótko podsumuje wykonane inwestycje i zmiany, jakie zaszły w danej części Sochaczewa w minionym roku oraz odniesie się do uwag zgłoszonych podczas ostatniego spotkania. Następnie Piotr Osiecki zaprosi sochaczewian do dyskusji.

Gdzie i kiedy będzie można w tym roku   porozmawiać z burmistrzem o problemach poszczególnych dzielnic Sochaczewa?

Jak informuje Urząd Miejski, spotkania odbędą się: 13 listopada (środa) – Sochaczewskie Centrum Kultury (Boryszew) ul. 15 sierpnia 83, 15 listopada (piątek) – Sochaczewskie Centrum Kultury (Chodaków) ul. Chopina 101, 18 listopada (poniedziałek) – Środowiskowy Dom Samopomocy ul. Zamkowa 4a, 20 listopada (środa) – Dzienny Dom Pomocy Społecznej Al. 600-lecia 90, 22 listopada (piątek) – Kramnice Miejskie ul. 1 Maja 21, 25 listopada (poniedziałek) – Przedszkole Miejskie nr 7 ul. Żwirki i Wigury 15, 27 listopada (środa) – Karwowo sala parafialna przy kościele parafii św. Alberta ul. Lazurowa 44 oraz 29 listopada (piątek) – Salon fryzjerski „U Reni” ul. Szajnowicza 7

UM /opr. dot

Fot.: UM Sochaczew