Strona główna Sport NIE TAKI DIABEŁ STRASZNY

NIE TAKI DIABEŁ STRASZNY

118
0

W sobotę na boisku bocznym przy ulicy Warszawskiej mecz eliminacji Mistrzostw Polski rozegrali juniorzy Orkana. Za rywali sochaczewianie mieli KS Budowlanych Łódź. Przyjezdni są faworytami rozgrywek, gdyż ich skład wzmocniony został rugbistami Skry Warszawa oraz Ogniwa Sopot.

Sochaczewianie nie przestraszyli się Budowlanych i postawili twarde warunki gry. Do ostatnich minut nasi juniorzy uparcie dążyli do zwycięstwa. Mecz zakończyła celna próba łodzian. Wynik mógł być o wiele lepszy, gdyby kopacz naszej drużyny częściej trafiał między słupy.

Po meczu trener Jakub Seklecki powiedział: – Graliśmy z głównym pretendentem do złotego medalu. KS Budowlani Łódź, przed sezonem wzmocnili się zawodnikami ze Skry Warszawa i Ogniwa Sopot. Wyjściowa piętnastka przeciwników to zawodnicy, którzy reprezentują Polskę na arenach międzynarodowych. Cieszę się że nasi rycerze sprawili dużą niespodziankę, walczyli przez cały mecz, jak równy z równym. Nie wiele brakowało, że bylibyśmy świadkami sensacji. Mecz przegraliśmy 20:15, walcząc o zwycięstwo do ostatnich minut. Po dwóch spotkaniach, które przegraliśmy, wiem, że posiadamy drużynę, która jak wykona odpowiednią pracę w okresie zimowym, może walczyć o medale Mistrzostw Polski Juniorów.

Orkan Sochaczew – KS Budowlani Łódź 15:20 (8:17)

punkty: Oktawian Buczyński (5), Kamil Zieliński (5), Kacper Wróbel (5)