Strona główna Sport Najlepsze szkoły nagrodzone w sporcie szkolnym

Najlepsze szkoły nagrodzone w sporcie szkolnym

157
0
PODZIEL SIĘ

Szkoła Podstawowa nr 4 w Sochaczewie w kategorii „dzieci”, Szkoła Podstawowa nr 1 w Sochaczewie w kategorii „młodzież” oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących w kategorii „licealiada” – to najlepsze placówki w powiecie, jeśli chodzi o osiągnięte wyniki w sporcie szkolnym w minionym 2018/2019 roku według klasyfikacji Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego.

Uroczystość podsumowująca ubiegłoroczną rywalizację i jednocześnie inaugurująca kolejny rok sportowych zmagań między szkołami odbyła się w ostatni piątek 11 października w murach Liceum Ogólnokształcącego im. F. Chopina w Sochaczewie.

Gościem spotkania był dziennikarz sportowy piszący m.in. do „Przeglądu Sportowego” Maciej Petruczenko, autor książki „Prześcignąć swój czas”, ukazującej kulisy kariery Ireny Szewińskiej, najlepszej polskiej lekkoatletki na świecie.

Podsumowania wyników szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych z terenu powiatu sochaczewskiego dokonał Zenon Grąbczewski, sekretarz PSZS, omawiając udział w zawodach sportowych na szczeblu powiatowym, ale także międzypowiatowym i finałach XXI Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Dziękował za pomoc w ich przeprowadzeniu nauczycielom, trenerom, a także dyrektorom szkół i placówek sportowych oraz władzom samorządowym, za bardzo dobrą współpracę.

Natomiast starosta sochaczewski Jolanta Gonta nie ukrywała radości z osiągniętych sukcesów młodych mieszkańców powiatu i życzyła, by nowy rok szkolny obfitował w jeszcze lepsze wyniki. Dziękowała młodzieży, ich rodzicom, ale także nauczycielom i dyrektorom szkół za stwarzanie uczniom odpowiednich warunków do rozwijania ich sportowych pasji. Wskazała przy tym, że samorząd powiatowy dba o zaplecze sportowe dla uczniów szkół ponadpodstawowych, dla których jest organem prowadzącym. Świadczy choćby o tym dobiegający remont boiska przy Ogrodniku czy budowa boiska dla LO Chopina oraz sali sportowej dla ZS CKP.

Z kolei Maciej Małecki wskazał m.in. w swej wypowiedzi, że to właśnie dziś nagrodzona młodzież za chwilę już będzie tworzyć piękną historię swej szkoły. Życzył młodym sportowcom, by za kilka lat zdobywali miejsca na podium w najważniejszych imprezach sportowych w kraju i za granicą.

O pracy dziennikarskiej i książce z Maciejem Petruczenko rozmawiał prowadzący imprezę Marcin Odolczyk, rzecznik Starostwa Powiatowego w Sochaczewie.

W uroczystości zakończenia oraz inauguracji szkolnego roku sportowego uczestniczyli też Andrzej Kierzkowski – przewodniczący Rady Powiatu, Iwona Zielińska-Mróz – prezes Warszawsko-Mazowieckiego SZS, Mirosław Domińczak – prezes PSZS w Sochaczewie, przewodniczący Rady Miejskiej Sylwester Kaczmarek i Agata Kalińska, naczelnik Wydziału Sportu i Organizacji Pozarządowych Urzędu Miasta, a także Jan Kraśniewski – wójt gminy Iłów, Monika Pietrzyk – wójt gminy Młodzieszyn oraz Dariusz Miłkowski, dyrektor LO im. F. Chopina.

Nie zabrakło również dyrektorów szkół i placówek oświatowych oraz działaczy ośrodków i klubów sportowych, trenerów i nauczycieli wychowania fizycznego, a przede wszystkim uczniów, którzy reprezentowali swe szkoły na zawodach, osiągając dobre i bardzo dobre wyniki.

Spotkanie zakończyło się programem artystycznym przygotowanym przez młodzież LO im. F. Chopina pod okiem nauczycielki Bogusławy Górnickiej.

 Najważniejsze wyniki ubiegłorocznej klasyfikacji 2018/2019 w ramach współzawodnictwa w  Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej (wyróżniono sześć najlepszych szkół w trzech kategoriach):

Szkoły podstawowe – „dzieci”

miejsce 6 – Szkoła Podstawowa nr 3 Sochaczew

5 – Szkoła Podstawowa nr 7 Sochaczew

4 – Szkoła Podstawowa Kozłów Biskupi

3 – Szkoła Podstawowa Teresin

2 – Szkoła Podstawowa Iłów

1 – Szkoła Podstawowa nr 4 Sochaczew

Szkoły podstawowe – „młodzież”

miejsce 6 – Szkoła Podstawowa Teresin

5 – Szkoła Podstawowa nr 6 Sochaczew

4 – Szkoła Podstawowa Iłów

3 – Szkoła Podstawowa Kozłów Biskupi

2 – Szkoła Podstawowa nr 7 Sochaczew

1 – Szkoła Podstawowa nr 1 Sochaczew

Szkoły ponadpodstawowe – Licealiada

miejsce 5 – Zespół Szkół Teresin

4 – Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego Sochaczew

3 – Zespół Szkół im. J. Iwaszkiewicza Sochaczew

2 – Zespół Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego Sochaczew

1 – Zespół Szkół Ogólnokształcących Sochaczew

 

Podczas spotkania wręczono wyróżnienia mistrzom powiatu w ramach Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej w „Licealiadzie”, a otrzymały je następujące placówki: ZS Teresin za piłkę siatkową chłopców, ZS im. J. Iwaszkiewicza w Sochaczewie za Indywidualne Biegi Przełajowe chłopców oraz Sztafetowe Biegi Przełajowe chłopców; ZS RCKU Sochaczew za piłkę nożną dziewcząt oraz badminton dziewcząt i chłopców; ZS CKP Sochaczew za: koszykówkę chłopców, piłkę ręczną chłopców, piłkę siatkową dziewcząt oraz tenis stołowy chłopców; ZSO (LO) Sochaczew za: piłkę ręczną dziewcząt, tenis stołowy dziewcząt, indywidualne biegi przełajowej dziewcząt, sztafetowe biegi przełajowe dziewcząt, koszykówka dziewcząt, piłka nożna chłopców.

Wyróżnienia wręczono także nauczycielom i opiekunom za udział wraz z młodzieżą w XXI MIMS Sochaczew – Płock a otrzymali je: Elena Osińska – ZSO (LO) Sochaczew – biegi przełajowe, Jolanta Mróz – SP nr 1 Sochaczew LA, Justyna Mamcarz – ZSO Sochaczew – tenis stołowy dziewcząt, Piotr Piotrowski – SP Iłów – piłka nożna, Mariusz Pakuła – SP Iłów – piłka nożna, Emanuel Zimny – SP nr 7 Sochaczew – LA i Zenon Grąbczewski – trener, Powiatowy Zespół Edukacji.

Wyróżnienia też przyznano medalistom XXI MIMS.

Otrzymali je: Paulina Włodarczyk – SP nr 4 Sochaczew – II miejsce – biegi przełajowe 800 m; Julia Sadowska – SP nr 1 Sochaczew – II miejsce – biegi przełajowe 100 m; Weronika Lewandowska – SP Wymysłów – LA.

Piłka nożna – Iłów – Szkoła Podstawowa – III miejsce: Hanna Napieracz, Anna Karpińska, Anna Sałacińska, Klaudia Brzeska, Kinga Brzezińska, Patrycja Roskosz, Sandra Modelewska, Kornelia Pakuła, Julia Sztubecka, Mart Sobótka.

Biegaczki – ZSO Sochaczew (biegi sztafetowe przełaj): Barbara Czajka, Julia Dragańska, Ewa Januszewska, Justyna Karczewska, Julia Karda, Amelia Kęska, Sandra Kobierecka, Katarzyna Kosiniec, Aleksandra Pietruszka, Kinga Stańczak.

Sztafeta chłopców 4 x 100 m – Szkoła Podstawowa nr 1 Sochaczew – złoty medal: Maksymilian Awtuch, Damian Krawczyk, Mateusz Kuśmierczyk, Kacper Zygmunciak.

Tenisistki stołowe – ZSO Sochaczew: Aleksandra Wojtczak, Viktoryja Vrublewicz.

Podziękowania od Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego w Sochaczewie otrzymali także współorganizatorzy zawodów szkolnych powiatowych i międzypowiatowych, a także instytucje i osoby wspierające sport szkolny, w tym m.in. poseł na Sejm RP – Maciej Małecki, wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Mazowieckiego Adam Orliński, prezes Warszawsko-Mazowieckiego Szkolnego Związku Sportowego Iwona Zielińska-Mróz, starosta sochaczewski Jolanta Gonta – Starostwo Powiatowe w Sochaczewie a także burmistrz Sochaczewa, wójtowie, dyrektorzy szkół i placówek sportowych czy członkowie zarządu PSZS w Sochaczewie.

Starostwo Powiatowe

w Sochaczewie