Strona główna Sport DWIE RÓŻNE POŁOWY

DWIE RÓŻNE POŁOWY

76
0

Rugbiści w tym sezonie dostarczają nam ekstremalnych emocji, a każdy ich mecz to prawdziwy sportowy horror, którego wynik nie jest znany do ostatniego gwizdka. Po nim następuje euforia lub zapada głęboka cisza zwiastująca porażkę. Tak też było w sobotę na chodakowskim stadionie.

Pierwsza połowa toczyła się pod dyktando gospodarzy. Młyn robił swoje, a zawodnicy ataku zdobywali punkty. Jeszcze kilka pierwszych minut po przerwie obraz gry wyglądał podobnie. Orkan prowadził 20:7 i wydawać się mogło, że zwycięstwo jest pewne.

Lechia przebudziła się i rozpoczęła szturm. Udało się jej dwukrotnie przełamać szyki obronne sochaczewian, ale to było zbyt mało, żeby odnieść zwycięstwo, zwłaszcza w przypadku, kiedy nie trafia się z podwyższeń oraz karnych.

Orkan wygrał kolejny bardzo zacięty mecz i pokazał, że jest drużyną, która może już w tym momencie podjąć wyrównaną (chociaż nie zawsze zwycięską) walkę z każdym rywalem. Bardzo dobrze zagrali w sobotnim meczu Tongijczycy. Po ich akcji zdobyte zostało pierwsze przyłożenie Orkana w meczu (Lote Fakatau). Zespół ma być jeszcze wzmocniony dwoma rugbistami z Afryki (w tym znanym już w Sochaczewie Joshuom Chisangą). Wydaje się, że walka w tym sezonie o medal staje się coraz bardziej realna.

RC Orkan Sochaczew – Lechia Gdańsk 20:19 (15:7)

punkty: Bartłomiej Sadowski (10), Lote Fakatau (5), Michał Kępa (5)

skład: Marcin Krześniak (Tomasz Gasik), Bartłomiej Sadowski (Krystian Mechecki), Lote Fakatou, Jakub Młyńczak, Jakub Budnik, Michał Kępa, Adrian Pętlak (Artur Fursenko), Mateusz Pawłowski, Sebastian Misiak (Kamil Wydrzyński), Taniela Samita, Maciej Brażuk, Daniel Niemyjski (Jan Mroziński, Tomasz Markiewicz), Sandro Jelia, Michał Gadomski (Wiktor Dobrowolski), Razhdeni Bagaturia