Strona główna Mazowsze Zmiany w rozkładzie pociągów

Zmiany w rozkładzie pociągów

370
0
PODZIEL SIĘ

 Przypominamy, że od 1 września wszedł w życie nowy rozkład jazdy pociągów Kolei Mazowieckich i będzie on obowiązywał do 19 października. Zmiana jest związana z szeroko zakrojonymi pracami modernizacyjnymi prowadzonymi przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

W przypadku połączeń na linii Warszawa – Sochaczew – Łowicz utrudnienia będą związane z   przebudową stacji Łowicz Główny. Największe utrudnienia wystąpią w dniach 28 września – 10 października – na odcinku Sochaczew – Łowicz Główny. Wtedy za wybrane pociągi będzie kursowała zastępcza komunikacja autobusowa. Jest i dobra wiadomość   – 11 października PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. planują przywrócić ruch dwutorowy na odcinku Bednary – Łowicz Główny. Na tory mają wrócić pociągi KM, co oznacza zakończenie kursowania zastępczej komunikacji autobusowej. Wyjątkiem będzie pierwszy i ostatni pociąg w dobie, z uwagi na konieczność zachowania przerwy technologicznej.

Jak poinformowała nas Donata Nowakowska, rzecznik prasowy Kolei Mazowieckich, w związku ze zmianą rozkładu jazdy pociągów KM od 1 września   podróżni, którzy rezygnują z przejazdów pociągami Kolei Mazowieckich, mogą dokonać zwrotu biletów okresowych imiennych: tygodniowych, dwutygodniowych, miesięcznych i kwartalnych, zakupionych najpóźniej 31 sierpnia i ważnych na przejazdy 1 września   lub później: całkowicie niewykorzystanych lub częściowo niewykorzystanych, proporcjonalnie do liczby dni niewykorzystanych, bez potrącenia odstępnego.

– Zwrotu biletów kwartalnych całkowicie lub częściowo niewykorzystanych, dokonuje Wydział Kontroli Dochodów, w drodze pisemnego wniosku. Podróżny, zwracając bilet imienny KM całkowicie lub częściowo niewykorzystany, przed przekazaniem go kasjerowi zobowiązany jest do trwałego wykreślenia numeru dokumentu ze zdjęciem wpisanego na bilecie (skutecznie w sposób uniemożliwiający odczytanie) –wyjasnia Donata Nowakowska.

opr. atu

fot.KM